Floresan Lambanın Geç Yanması

bir arkadaşın dediği gibi havanın soğuk oluşu vede voltajı düşük olma olasılığı yüksektir.bir ihtimalde lamba ömrünü tamamlama safhasındandır.starteri mümkünse aynı watta kullan.hani çok geniş açılı olan starterler(5-60)gibi lambanın çmrünün yarısını yemektedir.lamba 40 w ise 40 w kullanmalısınız.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Florasan lambalar gerilime karşı akkor flamanlı lambalardan daha duyarlıdır. Gerilim düşük olduğunda zor yanarlar. Ortam soğuksa biraz daha zor yanarlar. Hem gerilim düşük hemde ortam soğuksa dahada zor yanarlar. :) Lamba yanmadığında evin gerilimini ölç .

Kolay gelsin......

her sene neredeyse 1 milyon balast satarız, türkiye' de henüz anlattığınız gibi bir problem duymadım. Söyledikleriniz teknik olarak doğrudur. Lambanın ateşlenmemesi için Şebeke voltajının 176V' un altına düşmesi gerekir. (tabii ki bu mümkün olabilir ama evlerde neredeyse imkansız). Isı olarak ise 0 derecenin altına düşmesi gerekir ki bilmiyorum bu ısı evlerde oluşabilecek bir ısı mı?

Yorumlarınız için teşekkürler.
Evde olmadığım için starter ve floresanı deneme şansım olmadı . Bugün değiştirip deneyeceğim. Ama bana pek starter ve floresanla ilgili gibi gelmedi. Çünkü evde 7 adet bu tip lamba var ve hepsinde aynı sorun var.

çelişkili bilgiler veriyorsunuz. konunun ilk mesajında sadece bu lambada olduğunu, şebekede problem olsa diğer lambalarda da bu sorunun görülmesi gerektiği ama görülmediğini söylemişsiniz.

Ancak bu mesajınızda ise hepsinde aynı sorun var demişsiniz.

Ben çekiliyorum :)

tüm lambalarda (flouresant) aynı problem yaşanıyorsa kesinlikle gerilim düşük olmalı..7 flouresant diyorsun..

bencede gerilim düşük olabilir.özelliklede bazı firmaların balastları düşük gerilimde,ya hiç lambayı yakmıyor yada geç yakıyor.

arkadaşlar merhaba seri starter devre şeması gerek bana şöle anlatayım iki tane florasını yakacak dervre 220v ac olacak

arkadaşlar merhaba seri starter devre şeması gerek bana şöle anlatayım iki tane florasını yakacak dervre 220v ac olacak
2x18-florasan-baglanti-semasi.jpg

sizin gibi resim eklemek istedim ama ekleme yerini bulamadım :)

link değil, direk bilgisayarımdaki bir resmi eklemek istiyorum.

eklenti yükleme yetkim yokmuş, siz nasıl yüklediniz, ya da nasıl eklenti yükleme yetkisi kazandınız :)

ilk defa bir forumda istediğim birşeyi yapamadım :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri