Fişe takınca çalışan ama çıkış vermeyen UPS'nin problemi ne olabilir?

alicimen28

Üye
Katılım
9 Ocak 2019
Mesajlar
38
Puanları
1
Yaş
25
Arkadaşlar merhaba. 3KVa'lik Makelsan online UPS' aldım bugün. Hurda fiyatına aldım. Cihazın aküleri tamamen bitik 6 akü seri bir şekilde bağlı yani 72v akü devresi var. Sağlam akü de bağladıysam çıkış alamadım. Cihaz fişe takar takmaz açılıyor ve kapatma tuşundan kapanmıyor. Ekranda giriş değerleri volt ve hz olarak görünürken çıkış değerleri görünmüyor. Arıza kodu vermemiş ekranda ama buzzeri ve kırmızı arıza ledi iptal edilmiş. Ayrıca başıma çok talihsiz bir olay geldi akü kabloları cihazın şaşesine değince 220v girişne yakın bir devrenin bazı yolları ve sanırsam elemanları da patladı. Sizce bu iki durum tamir edilebilir mi? Sanırsam patlayan yollar tamir edilebiliyor ama asıl sıkıntı UPS neden çıkış vermiyor olabilir? Modlarından çıkış kapalı olsa desek baktım kapatılamıyor sadece ekstradan bypass konumunda da çıkış alabiliyorsunuz. UPSler alternatörler ve jeneratör gibi üreteçler ilgi alanım oldu artık o kadar seviyorum ve mümkünse de bu cihazı tamir edip kullanmak istiyorum.
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
118,104
Mesajlar
832,135
Kullanıcılar
429,483
Son üye
yunusalkaya

Yeni konular

Üst