fatek plc ve pws 1711 panel yardım...

demirhan29

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Benimde fbs 20 mct plc ve pws 1711 pnael bulunmakta.benim sorunum panel içinde 30 adet makinaya bağlı farklı ayarlananabilen kullanıcı programı oluşturdum.operatör 1'den 30'a kadar olan programlardan herhangi birini seçip makinada çalışabiliyor.bu 30 programın r500ile başlayıp r510 diye devam eden registerleri var.ben bu registerlere panel üzerinde programın adını giriyorum ve 8 haneli.panelde program secme kısmında bir registerim daha var R50 ben bu 30 adet registerden hangisini secersen mov komutu ile R50'ye taşıyorum.Fakat en fazla R50 registerinde 4 hane görebiliyorum.Tamamını görmek için ne yapmalıyım?
Teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Taşıdığın data alanları 32 bit mi ?

Move komutunu koyarken yukarıdan 32 Bits kısmını işaretleyip 32 bit olarak taşır mısın ?

Status pageten de DR50 olarak izle. Sonuç yine aynı mı?
Ya da izlemeyi panel üzerinden mi yapıyorsun ?

Mov komutunu secerken 32 bit işaretliyorum.1word 2 karakter 32 bit işaretlediğimde dword olarak 4 karakter görebiliyorum.benim istediğim 8 karakteride taşıyabilmek..
Teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri