Fark basınç sensörü

kayayca

Üye
Ekran Alıntısı.PNG
merhaba bir sistemim var girişi ile çıkışındaki fark basıncı 0-5000 pascal arasında olacak. eğer 5000 pascalı geçerse sistemim uyarı verecek bir led yanabilir mesela. bu sistemi nasıl yapabilirim. bir ürün buldum aslında ama o olur mu elektrik şemasını anlamadım neler almam gerektiğini nasıl bağlantı yapacağımı.

https://www.l-com.com/iot-pressure-...l-high-static-pressure-20mpa-15x-overpressure

Kuracağınız sistemi nereye montajlayacaksınız ? Eğer makina içine montajlanacaksa yeterli gerilim seviyesi elde edilebilir ve yeterli bir yer var ise mikrodenetleyiciler ile basit bir kodlama ile bu durumu gerçekleyebilirsiniz.
Mikrodenetleyici de yapmanız gerekenler;
Analog okuma yapmanız.
Normal Şart PSI değerine göre mikro denetleyici kaç değerini gösterdiğini öğrendikten sonra kolay bir denklem ile kat sayı oranı bulmalısınız.
Bulduğunuz kat sayı oranını okunan değer ile çarparak sürekli kontrol yaparsınız.
Eğer ki çarpım sonucu sizin istediğiniz değere gelirse size sesli yada görsel geri çıkış sağlar.

plc mi kontrol ediyor bence iki adet basınç sensörü alıp datalarını bir yere yazdırın sonra bu dataları karşılaştırma komutları ile istediğinizi yaparsınız daha sağlıklı olur bu arada basıncını ölçeceğiniz madde ne sıvı gaz

plc mi kontrol ediyor bence iki adet basınç sensörü alıp datalarını bir yere yazdırın sonra bu dataları karşılaştırma komutları ile istediğinizi yaparsınız daha sağlıklı olur bu arada basıncını ölçeceğiniz madde ne sıvı gaz
2 sensör ile nasıl bir karşılaştırma yapabilir ? normal hava basıncı 1 atmosfer baz alırsak (14 PSI) yeterli bir hesaplama yapmamız için bir nominal değer olmamakla birlikte fazla bir maliyete sebebiyet verecektir.

2 sensör ile nasıl bir karşılaştırma yapabilir ? normal hava basıncı 1 atmosfer baz alırsak (14 PSI) yeterli bir hesaplama yapmamız için bir nominal değer olmamakla birlikte fazla bir maliyete sebebiyet verecektir.
hesaplanacak bir şey yok sensör 1 değeri sensör 2 den bu kadar fazla ise komutuna ona göre yazacaksın
örnek atıyorum sensör 1 değeri 1000 bunu bir dataya yazdın mı
sensör 2 değeri de 1500 olsun bunuda bir dataya yazdın
şimdi bu iki datayı karşılaştıracaksın ne kadar fark istiyorsan karşılaştırma komutuna yazacaksın yada şöyle yap değerleri birbirinden çıkarıp farkı bir dayataya daha yaz bu data kaç olursa sana versin bu daha kolay olur

Birinden 1000 diğerinden 1500 gelmiyor. Birinden 1000.01 diğerinden 1000.02 geliyor.

Örnek vermişsin de örnek bu konuya uygun değil. 5000 Pascal = 0.05bar. Arkadaş statik basıncı söylememiş ama 200 barlik sensör seçmiş. Hadi diyelim 50 bar olsun. 50 barlık sensorle sen 0.05 barı ne hassasiyetle olcebilirsin.

1000C link termometre ile ateşimi olcecegim demek gibi birşey. Ateşini ancak 30 diye görürsün.

Örnek vermişsin de örnek bu konuya uygun değil. 5000 Pascal = 0.05bar. Arkadaş statik basıncı söylememiş ama 200 barlik sensör seçmiş. Hadi diyelim 50 bar olsun. 50 barlık sensorle sen 0.05 barı ne hassasiyetle olcebilirsin.

1000C link termometre ile ateşimi olcecegim demek gibi birşey. Ateşini ancak 30 diye görürsün.
Dediğiniz doğru biz kendisine ancak nasıl yapacağı hakkında fikir veririz gerisi kendisine ve bilgisine kalmış ayrıntılı bilgi vermiş olsaydı daha detaylı bir izah yapardık ama illaki uygun bir sensör vardır

Ekli dosyayı görüntüle 68724merhaba bir sistemim var girişi ile çıkışındaki fark basıncı 0-5000 pascal arasında olacak. eğer 5000 pascalı geçerse sistemim uyarı verecek bir led yanabilir mesela. bu sistemi nasıl yapabilirim. bir ürün buldum aslında ama o olur mu elektrik şemasını anlamadım neler almam gerektiğini nasıl bağlantı yapacağımı.

https://www.l-com.com/iot-pressure-...l-high-static-pressure-20mpa-15x-overpressure
bu devrenin direk olarak baglanabildigi hx711 ic yi inceleyin.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri