Fanuc Oİ-MC kontrol paneli

fercanli

Üye
İyi günler bizim CNC Dİk işleme tezgahimizi 3-4 ay kadar kullanmadık kompresör değişikliği nedeniyle sonra açtığımızda 100 numaralı power write enable hatası verdi. Ben bunu offset settings ten per yi 0 yaptım o hata gitti bu sefer açılışta referansa gönderdim Z ve y de gidiyor X te durdurmadan alıp başını gidiyor.
Bunun sebebi ve düzeltilmesi nasıl olur. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Kontrol paneli Fanuc Oİ-MC

İyi günler bizim CNC Dİk işleme tezgahimizi 3-4 ay kadar kullanmadık kompresör değişikliği nedeniyle sonra açtığımızda 100 numaralı power write enable hatası verdi. Ben bunu offset settings ten per yi 0 yaptım o hata gitti bu sefer açılışta referansa gönderdim Z ve y de gidiyor X te durdurmadan alıp başını gidiyor.
Bunun sebebi ve düzeltilmesi nasıl olur. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Kontrol paneli Fanuc Oİ-MC
home switch arızalı veya kablosunda sıkıntı olabilir. npn mi pnp mi ona göre bir kontrol edin.

Swichi kontrol ettik çalışıyor elektrikte var kabloda problem yok.
Tabla x yönünde hiç swichten doğru gitmiyor ters yönde gidiyor.
Bizde swichi diğer tarafına tabelayı alıyor öyle referansa gönderiyoruz bu seferde diğer tarafa bindiriyor.

Şimdiye kadar hiç problem olmamıştı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Switc yerini değiştirdiğiniz zaman makine hafızasındaki işleme alanını yeniden düzenlemezseniz bindirir. Makineyi bir kontrol edin manuel olarak çalıştırın + x yönüne gidince gösterge de + x e mi gidiyor yoksa - x e mi. Eğer yönde hata varsa servo kablolarını düzenleyin veya yapabilirseniz parametrelerini ayarlayın.

switch nc kontak olabilir eliniz ile bastığınızda devreyi kesiyor mu ona bakın
diğer ihtimal switch in karşılığı switch e temas etmiyordur

Switc yerini değiştirdiğiniz zaman makine hafızasındaki işleme alanını yeniden düzenlemezseniz bindirir. Makineyi bir kontrol edin manuel olarak çalıştırın + x yönüne gidince gösterge de + x e mi gidiyor yoksa - x e mi. Eğer yönde hata varsa servo kablolarını düzenleyin veya yapabilirseniz parametrelerini ayarlayın.
Xte + yonde hareket ettiriyoruz - yonde gidiyor.
Kabloları veya parametreleri nasıl değiştirilir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

switch nc kontak olabilir eliniz ile bastığınızda devreyi kesiyor mu ona bakın
diğer ihtimal switch in karşılığı switch e temas etmiyordur
Swichin karsiligi tablanın altındadır ona biraz zor bakarız.
Devreyi kesip kesmedigi nasıl anlaşılır

Moderatör tarafında düzenlendi:
zor bir yerde ise tablayı o konuma getirip bakabilirsiniz
switch e basmadığın da voltaj var bastığında voltaj yok ise nc kontak bunun tam tersi ise no kontaktır.
servo motorun servo sürücüye giren soketinde ki kabloları değiştirmeniz gerek doğru kabloları yer değiştirmeniz gerek ya da bu seçenek yerine servo sürücü parametrelerinden değişiklik yapabilirsiniz

Xte + yonde hareket ettiriyoruz - yonde gidiyor.
Kabloları veya parametreleri nasıl değiştirilir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Swichin karsiligi tablanın altındadır ona biraz zor bakarız.
Devreyi kesip kesmedigi nasıl anlaşılır

kontrol panelinden yapılabilir ama servis şifresi ister muhtemelen. eğer servo motorlar ve bağlantıları hakkında bilginiz yok ise bir servis çağırın çok kolay halledebilir ters yöne gitmeyi. aksi takdirde servo motor veya sürücüye zarar verebilirsiniz. servo ların sürücülerinde bir sürü optocuplorler vardır ve bunlar hassas malzemelerdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,901
Son üye
reisaziz34

Yeni konular

Geri