fanuc cnc ve kodları hakkında?

general

Üye
arkadaslar fanuc cnc ve kodları acil döküman ihtiyacım .var. .ilgisi olan arkadaslarımızdan yardım bekliyorum..

kardeş bana da yardın edin ya cnc torna kodlarına ihtiyacım var!!!!!!

******@hotma kaydet sana kitap tavsiye edeyim

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar "fanuc programming guide" gibi bi pdf i olan var mı acaba??
Fanuc kodlarını şoyle derli toplu bi görebileydik çok iyi olurdu. Baktım ancak sitesinde bu kodlardan ziyade kontrolorü anlatan pdfler var. Yardımcı olabilcek var mı?

kodlar derken g ve m kodlarını mı istiyorsun.
bilgi paylaştıkça artar...

https://www.kontrolkalemi.com/forum...-turkce-programlama-dosyasi-kitabi-olan.html?
ben bu konuyu daha öce açmıştım.burada bazı bilgiler var.ancak fanuc'un çeşitleri var şimdi tam hatırlayamıyorum.ama aklımda kalanların bazıları şunlar: O-T:1990 model cnc lerde kullanılanlır
O-M işleme merkezlerinde kullanılır gibi ve bunların bir biriyle farkları vardır.
geçen sene krize kadar bende cnc işiyle uğraşıyordm.krizden sonra işden ayrılmak zorunda kaldım.umarım yardımcı olur bu bilgiler.elimde başka bilgilerde var fanuc,siemens ve LNC cnc operetör panellerinin bilgileri var.eğer isteyen akadaşlar özel mesajdan ne istediklerini ve e-mail adreslerini gönderirse elimdeki dökümanları incelerim bende olan bilgileri paylaşırım.

bilgiler bende de mevcut şimdi o kadar ihtiyaçta duymuyorum.ladder ve diagnosticten gezinerek bulabiliyorum.yalnız şu şekilde bir sıkıntım var.bilen olduğunu düşünmüyorum ama belli temelleri olan arkadaşlarla kafa kafaya verip bir proje geliştirmek istiyorum.gerçi geliştirmişler ama türkiyede yapan yok.ben kendi bölgemde siz kendi bölgenizde kazanırsınız
cnc leri tek bir merkezde yani tek bir bilgisayarda mesela 10 tane cnc ye müdahale etmek program yollayabilmek arızalarını çalışmasını duruşlarını görebilmek ,birkaç firma yapıyor bu işi ama yeterli değil ben bir noktaya kadar gelebiliyorum.geliştiremiyorum.özellikle ünitelerdeki farklılıklardan siemens fanc mitsubishi zaten birleşmiyorda fanuc ta o-i o-t 16 18 18i 21 çoğalıp gidiyor bunları tek noktada toplayabilme
bilgi paylaştıkça artar

meb cnc yaz.... orda mıllı egıtımın yayınladıgı bılgıler var cnc yle ılgılı herseyı bulabılırsın.

arkadaşlar istemiş olduğunuz arıza takip programının ismi fanuc ge quaeroCNC ve türkçe olmak üzere bir çok dilde çalıştırabiliyorsunuz fakat bu program lisanlı bir program ve çok pahalı elinde olanlarında kimse ile paylaşmak isteyeceğini düşünmüyorum ve ne yazıktırki fanuc ta bu arıza kodlarının acıklamalarının olduğu herhangi bir dilde döküman elinizde yoksa arkadaşlarında belirttiği gibi bir noktadan sonra tıkanıyorsunuz.Benim çalıştığım firmada var fakat herhangi bir şekilde bunu paylaşmam söz konusu değil sonuçta burdan ekmek yiyorum ve bunu yayınlamak iş akdinin fesine kadar gider söyleyeceklerim bundan ibaret herkese kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri