Fanlı Isıtıcı Arızası

pasifik_1

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Fan ve Isıtıcı olarak kullandığım Cihazım aşırı yüklenmeden kaynaklı arıza yaptı sigortayıda attırdı ama sanırım diyot arızası.
Üzerinde (ZD 15A 130°C RF1 250V) bir diyot var fişi taktığımda elektri bunun ayağına kadar geliyo ama hiç bir şey çalışmıyo ışıkları yanmıyo kumandada çalışmıyo fişi ters çevirip taktığımda yine ayni diğer ayağına kadar elektrik geliyo sanırım bu parça arızalı ama bu parçayı bulamıyorum.
bana bu parçayı nereden bulabileceğim yada muadili ne kullanablilir yardımcı olursanız memnun olurum.

Ekli dosyalar

• fotograf 1.JPG
    fotograf 1.JPG
    90.7 KB · Görüntüleme: 82
  • fotograf 2.JPG
    fotograf 2.JPG
    65.1 KB · Görüntüleme: 69
  • fotograf3.JPG
    fotograf3.JPG
    198.4 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu parça 130 derecede atan bir koruma parçası termik. Attımı bir daha düzelmez. Geçirebileceği akım 15 amper. Muadil yada aynı üründen bulup takmalısınız.

Genelde soğutma malzemeleri klimacı kombi işi yapanlara bir sorun bulunduğunuz bölgede en azından sizin nereden bulabileceğinizi yönlendirirler.

Bu parça 130 derecede atan bir koruma parçası termik. Attımı bir daha düzelmez. Geçirebileceği akım 15 amper. Muadil yada aynı üründen bulup takmalısınız.

Genelde soğutma malzemeleri klimacı kombi işi yapanlara bir sorun bulunduğunuz bölgede en azından sizin nereden bulabileceğinizi yönlendirirler.

15 amper 120-130v bir termostat aynı işi görebilirmi _?

Hayır bu malzeme bir sigorta gibidir. Kaliteli tost makinalarında bazı mutfak tipi su ısıtıcılarında bulunur. Bir kez attımı değiştirilmesi gerekir. Termostat bu parçanın yerine uygulanamaz. 130 derecelik sıcaklığa gelince içerisindeki sigorta atarak devreyi korumaya alır.

Sizin bu cihazın hava döngüsünde problem olmuş olabilir bu nedenle bu emniyet elemanı atmış olabilir.

Adı termik fuse olarak geçiyor. 130 derecelikler internette var ama 15 amperlik göremedim

termistör genelde çoğu ısıtıcılarda rezistansı koruma amaçlı kullanılmaktadır. çeşitli tipleri mevcuttur. kullanılmaması durumunda rezistans ömrü fazla olmaz. aynı derece ve amperde değişik tiplerde kullanabilirsiniz. ısıtıcı malzemeleri satan iş yerlerinde kolayca bulunur slm

aynı işi görebilir
içerik.jpeg

Hayır bu malzeme bir sigorta gibidir. Kaliteli tost makinalarında bazı mutfak tipi su ısıtıcılarında bulunur. Bir kez attımı değiştirilmesi gerekir. Termostat bu parçanın yerine uygulanamaz. 130 derecelik sıcaklığa gelince içerisindeki sigorta atarak devreyi korumaya alır.

Sizin bu cihazın hava döngüsünde problem olmuş olabilir bu nedenle bu emniyet elemanı atmış olabilir.

Adı termik fuse olarak geçiyor. 130 derecelikler internette var ama 15 amperlik göremedim
Ben direk bağlıyorum daha sabah arkadaşın bahsettiği tipte sinbo fanlı ısıtıcıma aynısı oldu bi kablo ile köprü yaptım geçtim tost makinalarında da direk iptal ediyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri