Factroy IO ve TİA PORTAL problemi

Barmes6868

Üye
Dostlar selamlar, Factroy IO programı ile problem yaşamaktayım.

Sorunum : Hangi sensör olursa olsun, ürünü görüp çıkış veriyor(problem yok) ancak TIA PORTAL tarafına geçtiğimde durumlar öyle olmuyor. Sensör çıkış verdiği süre boyunca sürekli olarak git gel sinyali geliyor.
Yani sensör ürünü gördüğü süre zarfın boyunca sürekli sinyal göndermek yerinde kesik kesik sinyaller geliyor. Sensör 1 ürün görürken benim 3-4... ürün görmeme neden oluyor.

Yardımcı olabilir misiniz?

Sorunumun linki :

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Factroy IO çok anlamam fakat simulasyonu izlediğimde sensor palet ayak ve boşluklarını okuduğunu tahmin ediyorum. uygun palet değişikligi veya aynı sensörü yukarıya montajlayıp paletin üst kısmını okutarak çözebileceğiniz kannatindeyim.

@kocamanusta bir çok farklı deneme yapmama rağmen bu sorunu çözemedim. İlk örnekleme bu şekilde olduğu için palet şeklinde ürün gönderildi.
Diğer denemelerim; endüktif sensör ile metal ürünleri algılama, aynadan yansıma sensörle ürün okuma gibi gibi demem o ki hangi sensör olursa olsun önemli değil PLC den okunan değer sürekli kesik şekilde geliyor.

@kocamanusta bir çok farklı deneme yapmama rağmen bu sorunu çözemedim. İlk örnekleme bu şekilde olduğu için palet şeklinde ürün gönderildi.
Diğer denemelerim; endüktif sensör ile metal ürünleri algılama, aynadan yansıma sensörle ürün okuma gibi gibi demem o ki hangi sensör olursa olsun önemli değil PLC den okunan değer sürekli kesik şekilde geliyor.
çakışan bit mi var acaba ?

Son düzenleme:
CTUD öncesinde kullandığınız kontak positive edge olduğunda, yani girdiğiniz operand(sizin durumunuzda "dsensor 1") false değerinden true değerine geçtiği zaman sadece 1 scan boyunca true değeri döndürüyor. Bu nedenle göstermeye zamanı yetmiyor programın. PV değerini değiştirirseniz sayıcının saymaya başladığını gözlemlersiniz. Ayrıca sayıcı bloklarının sayma girişleri zaten yükselen kenarı kendi algılıyor. Öncesinde tekrar positive edge kontak kullanmaya gerek yok. Normalde açık kontak kullanırsanız görmek istediğiniz yeşil çizgiyi görebilirsiniz.

Merhaba, sorunu çözebildiniz mi acaba? Bende de aynı sorun var.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri