Fabrikada Akım ve Gerilim tutarsızlığı

Merhabalar, Özel kazan üretim fabrikasında çalışmaktayım. Fabrikamız da ki sorunumuz şu , 20 adet e yakın 19Kwlık gaz altı kaynak makinaları mevcut. Son zamanlar da Kaynak makinaları kaynakları yapamamaya başladı. Gerilimimiz +-10V oynamakta. ve Kaynak anın da kaynak makinesi üzerinde ki akımlar da +- 15A 20A oynamakta. Bu sorunu nasıl çözeriz ? Bir çok firmadan geldiler harmonik dedikler , Trafo yetersiz dediler , Kompanzasyon yetersiz dediler ama kimse çözüme ulaştıramadı. Ne yapabiliriz ? Endüktif ve reaktif ölçümler de herhangi bir ceza düşme işlemi olmuyor.

Dış trafomuz 250KW

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar, Özel kazan üretim fabrikasında çalışmaktayım. Fabrikamız da ki sorunumuz şu , 20 adet e yakın 400KW lık gaz altı kaynak makinaları mevcut. Son zamanlar da Kaynak makinaları kaynakları yapamamaya başladı. Gerilimimiz +-10V oynamakta. ve Kaynak anın da kaynak makinesi üzerinde ki akımlar da +- 15A 20A oynamakta. Bu sorunu nasıl çözeriz ? Bir çok firmadan geldiler harmonik dedikler , Trafo yetersiz dediler , Kompanzasyon yetersiz dediler ama kimse çözüme ulaştıramadı. Ne yapabiliriz ? Endüktif ve reaktif ölçümler de herhangi bir ceza düşme işlemi olmuyor.

Dış trafomuz 250KW

kaynak makinelerinizin eş zamanlı çalışmasını engelleyen bi kurgu var mı?

kaynak sorunu çalışan makine sayısı arttığında mı ortaya çıkıyor?

Birimlerde sıkıntı var.
Trafo kaç KW?
1 adet kaynak makinesi kaç amper çekiyor?
Kaçı aynı anda çalışıyor?
Başka yük olarak ne var?

Birimlerde sıkıntı var.
Trafo kaç KW?
1 adet kaynak makinesi kaç amper çekiyor?
Kaçı aynı anda çalışıyor?
Başka yük olarak ne var?
Dış Trafomuz , 250Kw Kaynak makinaları, şebekeden çektiği akımı bilmiyorum. yarın tam detaylı bilgi vereyim. Ölçümlerini yaparak.

Bu konu bir çok elektrikçiyi aşar bu konuda profesyonel destek almanız gerekir kocaeli de bu konuda size kesin sonucu söyleyebilecek bir firma söyleyebilirim bu zamana kadar 3-4 projede ortak iş yaptık ve sorunları çözdü.Firma sahibi Kocaeli üniversitesi elektrik-elektronik bölümü eski öğretim görevlisi

Bu konu bir çok elektrikçiyi aşar bu konuda profesyonel destek almanız gerekir kocaeli de bu konuda size kesin sonucu söyleyebilecek bir firma söyleyebilirim bu zamana kadar 3-4 projede ortak iş yaptık ve sorunları çözdü.Firma sahibi Kocaeli üniversitesi elektrik-elektronik bölümü eski öğretim görevlisi
O firmanın veya ilgili kişinin bilgilerini verebilir misiniz ? Zaten Kaç firma geldiyse de çözüm bulamadan gitti.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri