Fabrikada Akım ve Gerilim tutarsızlığı

Dış Trafomuz , 250Kw Kaynak makinaları, şebekeden çektiği akımı bilmiyorum. yarın tam detaylı bilgi vereyim. Ölçümlerini yaparak.
elektrik sayacınızın 1,60 değerine bakın aynı anda en fazla çekilen kw ı gösterir ama şöyle bir durum var kaynaklar anlık çalıştığında belki 1,60 yanlış gösterir mi ondan emin değili
m

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
elektrik sayacınızın 1,60 değerine bakın aynı anda en fazla çekilen kw ı gösterir ama şöyle bir durum var kaynaklar anlık çalıştığında belki 1,60 yanlış gösterir mi ondan emin değili
m
1.6.0 konumu, sayacın 15 dakika içinde çekilen akımın ortalamasını gösterir diye biliyorum. Her 15 dakikada bir ölçüm ile daha yüksek bir ortalama değer gördüğünde onu, tarih ve saat bilgisi ile kaydediyor. Burda kaynak süresi çok kısa aralıklı tekrarlandığıdan 1.6.0 sağlıklı bir fikir vermez diye düşünüyorum.

KULLANDIGINIZ KAYNAK TELİ VE/VEYA GAZIN KALİTESİNİ DÜŞÜNDÜNÜZÜMÜ. mARKA DEĞİŞTİRİP BİR DAHA DENEYİ N, DERİM.

1.6.0 konumu, sayacın 15 dakika içinde çekilen akımın ortalamasını gösterir diye biliyorum. Her 15 dakikada bir ölçüm ile daha yüksek bir ortalama değer gördüğünde onu, tarih ve saat bilgisi ile kaydediyor. Burda kaynak süresi çok kısa aralıklı tekrarlandığıdan 1.6.0 sağlıklı bir fikir vermez diye düşünüyorum.
1,60 belli bir zaman içinde çekilen maksimum gücü gösterir:Demand ifade eder. Demand herhangi bir anda çekilen en fazla enerjiyi bilmenizi sağlar.

kaynak sorunu çalışan makine sayısı arttığında mı ortaya çıkıyor?
Hayır. Hiç birşey çalışmasın tek kaynak makinası çalışşsın sorun yine aynı devam ediyor.
Böyle bir tesiste mutlaka analizör olmalı yoksa da takılıp tüm parametreler incelenmeli. Zaten verilerde tutarsızlıklar var.
Analizör var. Grup-ARGE nin. smart svc model.
KULLANDIGINIZ KAYNAK TELİ VE/VEYA GAZIN KALİTESİNİ DÜŞÜNDÜNÜZÜMÜ. mARKA DEĞİŞTİRİP BİR DAHA DENEYİ N, DERİM.
Zaten bozulma işlemlerinden dolayı Co2 gazını argon karışım ile değiştirdik. ve bir nebze düzelme oldu. Fakat %100 düzelme olmadı. Magmaweld firması bir çok değişik tel gönderdi ama tam sonuç alamadık.
Kaynak sürelerimiz min:2dk o yüzden çok kısa süre sayılmaz bu da ölçümü etkilemez mi ? eğer etkiler ise bakalım ona.
bugün 400 kw olan kaynak makinesi, yarın 400 V - 400 A kaynak makinesi olur.
@kocamanusta yardımcı olacaksanız saygı gösteririm. Fakat burada alaycı konuşmalarınızı başka forumlara saklayınız. Ben size kaynak firmasının bana vermiş olduğu katalog değerini yazdım. Ayrıca 400A olsun 400Kw olsun. Zaten sorun kaynak makinasının çokluğuyla alakalı bir durum değil. Tek makina da olsa 15 20 makina aynı anda da çalışmış olsa. Sorun yine aynı. Sorun Trafonun gücünün yetersiz olduğu değil.

Son düzenleme:
@kocamanusta yardımcı olacaksanız saygı gösteririm. Fakat burada alaycı konuşmalarınızı başka forumlara saklayınız. Ben size kaynak firmasının bana vermiş olduğu katalog değerini yazdım. Ayrıca 400A olsun 400Kw olsun. Zaten sorun kaynak makinasının çokluğuyla alakalı bir durum değil. Tek makina da olsa 15 20 makina aynı anda da çalışmış olsa. Sorun yine aynı. Sorun Trafonun gücünün yetersiz olduğu değil.

alay falan etmedim niyet okuyorsunuz. makinelerinizin 400 A' mi 400 KW'mı olduğu önemli?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri