Fabrika Genelindeki Bir Anormallik

Şebeke frekansınız kaç.Hiç ölçtünüzmü.Birde ona bakın isterseniz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bencede frekansı ölçmelisiniz bahsedilen yerde başka işletme yüksek güçte çekilen akım var mı yada şebeke frekansının bozacak elektro manyetik cihaz

şebeke frekansı ölçülmedi yarın Fuluke 179 ile bir frekans ölçümü yapayım, fabrikada oluşan sıkıntı, yük varkende aynı yük sıfırkende aynı tek faz stabil diğer iki faz 225v sıkıntılı şu an geçici olarak sorun çıkarmayan tek faza yüklendim monofaze olarak pek fazla yük yok işletme ufak direk tipi 250 kw trafo var.

arkadaşlar hassas bir cihaz ile ölçüm yaptım trafodan çıkan 2 faz 247v 50 hz 1 faz ise 216v 50hz ile 100hz arası gidip geliyor 247v olan gerilim biraz fazlaca kademe komitatöünden bir ayarlama yapacağım monofaz elektronik cihazlar 247voltta bariz patlar, diğer 1 faz neden salınımlı onu incelemek lağzım şu durumda sıkıntı trafodan kaynaklanıyor gibi.

Hepimiz için eğitici bir arıza...

OG hatlarında, özellikle Q8-alümnyum iletken bağlantılarında klemens erimesi, seksiyonerde tam kapanmama vs. gibi nedenlerle ARK oluşuyor olabilir. 5-10 mm bir açıklık gerilimi verir ama enerji kalitesini bozar...
Gece OG hatlarınızı kontrol etmenizi öneririm... Hem yük yokken fazlar arası dengesizlik, hem de frekans kayması bana böyle düşündürdü...

Geri bildirimleriniz içinde ayrıca teşekkürler...

Mardahan aynı şüpheyle bakıyorum işletmede çalışma anında çok fazla tüketim yok kesicideki ufak bir açıklık bu yükü karşılayabilir ama bu gibide karın ağrısı yapabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,251
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri