Fabrika Aydınlatması

elektrik tekkeri ne yahu. Metal Halide olmalı arkadaşlar. Denenmiş olup başarı sağlanmıştır. Led Olmaz. SOdyum buharlı da renk hatası verdirir. Gerçek renkler görülemez. Ancak otoyol aydınlatmalarında işe yarar. Floresan zor olur yükseklik fazla, zırt pırt biri arıza verir uğraşamazsın. Bu iş için Philips Metal armatür gerek. 400W sodyum yerine 250W Metal Halide armatür daha iyi aydınlatma sağlar ve tasarruf yaparsın.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bahsettiğimiz floresan armatürler TMS dediğimiz bant tipi armatürler değil. Yüksek tavanlar için özel olarak üretilmiş olan armatürlerdir. 5 metreden yüksek her alanda metal halideye göre ortalama yüzde 50 enerji tasarrufu sağlar. 45 metre yüksekliğe kadar özel reflektör açılarıyla sorunsuz kullanılabilir. Bunun bir çok örneği mevcut. Sodyum buharlı ampullerin ömürleri 4000 saat, metal halide ampullerin ömürleri 8000 saatken T5 floresan ampullerin ömürleri 23000 saattir.

Yükseklik olarak da HDK tipi armatürlere göre çok daha avantajlıdır.

IP65 koruma sınıfı için de sonuna kadar haklısınız. Işık azalması yaşanmaması için reflektörün ve ampullerin çok iyi korunması gerekir. IP65 koruma sınıfı için de mutlaka uluslararası bir sertifika isteyiniz. Belgelendirilmemiş bilgilere itimat etmeyiniz.

Konuyu başından sonuna kadar okudum.

Yazacağım cevabı kafamda tasarlarken sizin bu mesajınızı gördüm. Çok şükür bana yazacak pek bir şey kalmadı. Bir aydınlatma firmasında mı çalışıyorsunuz? Yaptığınız işi merak ettim.

Sodyum ile Floresan arasında seçim yapılacak gibi duruyor. Bence de özel yüksek tavan armatürleri ile kullanılacak floresan doğru seçimdir. (metal ile sodyumun lamba verimleri hemen hemen aynıdır. Sadece sodyumun sarı rengi sorun yaratırsa metal' in beyaz ışığı kullanılır. ama metal halide bence fabrikaya çok lüks)

250W' a kadar olan sodyum ve metal halide lambalar için artık elektronik balast çözümleri de yayılmaya başladı. Kompanzasyon, güç faktörü gibi sorunlar ortadan kalkıyor.
Balastlar ile ilgili her türlü sorunuza cevap verebilirim.

Kolay gelsin.

150 adet pelsan aliminyum reflektörlü atelye tipi armatür var hepsi çalışır durumdadır ihtiyacı olan varsa uygun fiyata verebilirim

bu sorunu bende yaşadım şeçimin güzel lambaları 7m konsol yardımıyla aşşagıya indirmiş olsan sorunu çözerdin yoksa 400 watda kullansan sıkıntılı

benim çalıştığım fabrika 10.5 m yükseklik 2*58 floresanla ışıl ışıl dışındaki etanj temiz se tabii

dostum ben 750 metre kare dükkan aydınlatması için 16 adet 32 watt floresanlardan kullandım. bu ikili olanlardan. fabrika gündüz gibi oldu. lambaları yukarıdan 1 metre civarı salladım aşağı çok iyi oldu. fabrikanın hiç bir yerinde cam yok.. full çalışıyo lambalar yani...

floresan armatur sayısı cok ise DALI balast kullanıp , enerji tasarruf fonksiyonu yapabilen bir kontrollor kullanıp , hem aydınlatma kontrolu yaparsınız hemde elektrık tasarrufu yaparsınız , yardımcı olabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…