Fırın rezistanslari sonrası sigorta patlaması

Çalıştığım yerde fırında 72 adet rezistans vardı revizyon sonrası eski olan rezistanstan yaptırmaya gönderdik 3.2 kg geliyordu ona.gore 40 rezistans yaptırdık. Rezistanslar değiştikten sonra sigortalar 24 saatte 4 5 kere patlamaya başladı. Sigortalar 100A lik sigortaları 125 A yapsam sıkıntı çıkar mı yada başka çözümü varmı.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çalıştığım yerde fırında 72 adet rezistans vardı revizyon sonrası eski olan rezistanstan yaptırmaya gönderdik 3.2 kg geliyordu ona.gore 40 rezistans yaptırdık. Rezistanslar değiştikten sonra sigortalar 24 saatte 4 5 kere patlamaya başladı. Sigortalar 100A lik sigortaları 125 A yapsam sıkıntı çıkar mı yada başka çözümü varmı.
arkadaşım sakın öyle bir şey yapayım deme, bir elektrikçi çağır, rezitansları bir ölçtür sanırım bir veya birkaçı sizin standartlara uygun değil

Yeni rezistanslar daha yüksek akım çekiyor galiba. bir kaç tanesini iptal edebilirseniz düzelebilir.
rezistans akımlarını da ölçmekte fayda eski/yeni fark ne kadar.

Yeni rezistanslar daha yüksek akım çekiyor galiba. bir kaç tanesini iptal edebilirseniz düzelebilir.
rezistans akımlarını da ölçmekte fayda eski/yeni fark ne kadar.
Rezistansları eksiltme şansım yok eksiltirsem fırın derecelerinde düşüş oluyor. Peki gönderdiğim rezistansta atıyorum iki sene geçse ağırlık kaybı yaşar mı çünkü yenileri eskiye göre yaptırdım ona göre sarım yaptılar.

güç düşmesin istiyorsan tesisatı bir elektrikçiye kontrol ettir .
tesisatın güçlendirilmesi gerekebilir.

Eski ile yeni rezistansların omajını ölç karşılaştır, akım vererek farklı bir yerde wattlarını hesapla(kaç amper çekiyor ölç )rezistans yapanların gıcık olduğum hastalığı 300 watt diyorsam 300 wattır o rezistanstan 3 adet var 50 watı neden eklersin (ekstradan benim istemediğim 150 watt )benim malzeme dayanmaz kablom klemensim yanar ama ne fayda kafasına göre sarar gönderirler.Rezistansı yapan yerle görüşün ne diyecekler.Kolay gelsin.
Sigorta atmasına cevaben ,şimdiki tesisatın kaç amper çekiyor ,tesisatın kablo kesiti,sigorta,kaçak akım değerleri uygunmu kontrol edilmeli,gerekirse tesisatta revizyon ,yok daha önce yaşanmıyordu bu olay rezistans değişimi tetikledi diyorsanız yukarıdaki tespitimi bir kere daha okuyun ,kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Kullanıcılar
450,308
Son üye
GOA POLYMER

Yeni konular

Geri