Fırçasız motoru tetikle nasıl çalıştırabilirim?

lazx_53

Üye
Arkadaşlar bir projem var bunun icin servo test yerine tetiğe basınca motor calişsın bırakınca dursun istiyorum şarjlı matkaplardaki gibi.Bunu nasıl yapabilirim?

Bu konuya yabancı değilseniz, aynı parçaları temin edin potu max hıza getirin pil besleme kablosuna buton koyun.

Bu konuya yabancı değilseniz, aynı parçaları temin edin potu max hıza getirin pil besleme kablosuna buton koyun.
Bir hususu belirtmeyi unutmuşum motorlarım fırçasız pil besleme kablosu olsun motorun kabloları olsun herhangibir bağlantıyı kesip bağlayınca motor calismıyor servoyu sıfıra almam gerekiyor

Fircasiz motor bldc motor mu servo motor mu?

Yada sunu soyleyeyim ister servo olsun ister bldc bu iki motor tipi surucu devresi olmadan calismaz.

Surucu devresinin ozelligine gore ac kapa yapabilirsiniz. Ona gore bir surucu secmelisiniz.

Yada kendiniz yapacaksiniz. Biraz zor bir yoldur.

Fircasiz motor bldc motor mu servo motor mu?

Yada sunu soyleyeyim ister servo olsun ister bldc bu iki motor tipi surucu devresi olmadan calismaz.

Surucu devresinin ozelligine gore ac kapa yapabilirsiniz. Ona gore bir surucu secmelisiniz.

Yada kendiniz yapacaksiniz. Biraz zor bir yoldur.
Esc https://a.aliexpress.com/_B14pKj bu bunda yapamassam bile önemli degil hangi esc de yapabilirim 30 a esc isimi goruyor 4 5 tane motorum var deneme yanılma yapıyorum en az güç tüketeni arıyorum.Bahsettiginiz esc oldumu nasıl tetiklemeyi yapıyoruz yazılımlamı yoksa direk tetik bağlayınca oluyormu.Dediginiz esc yi bende yapmak isterim lehim vs elimden geliyor efak tefek elektronik kart tamiri yapabiliyorum ama şemaları çok anlamıyorum tane tane anlatan bi bilgi olsa yapabilirim.Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Esc ve servo tester ve senin motorla şarjlı matkap yapan var. Onun videosunu bul izle yap.

Bu esc ler spwm ile calisiyor. Tam detayinu bende bilmiyorum size spwm sinyali ureten bir kart lazim.

Youtube da gormustum.

Elinizdeki motor dron motoru mu 3 fazli bldc motor mu?

Bu esc ler spwm ile calisiyor. Tam detayinu bende bilmiyorum size spwm sinyali ureten bir kart lazim.

Youtube da gormustum.

Elinizdeki motor dron motoru mu 3 fazli bldc motor mu?
Dron motoru var rc araba motoru var birde elektirikli tekne motoru var

Benim esc ile yapamamam önemli degil hangi esc ile nasıl yapabilirim

Esc ve servo tester ve senin motorla şarjlı matkap yapan var. Onun videosunu bul izle yap.
Bulamadım videoyu hocam

Son düzenleme:
Hangi kelimleri kullandın bilmiyorum ama hiç zaman almıyor ...

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,951
Son üye
N4POLYOON

Yeni konular

Geri