Fırçasız Motor Kontrolü

KaynPeder

Üye
Merhabalar, Bir direksiyon seti yapıyorum. FFB için motora karar vermem gerekiyor.(İstediğim Motor) Bu motoru BTS7690 sürücü ile kullanmam gerekiyor. Nasıl kullanabilirim? 24v 20 amper trafo ile kullanabilir miyim? Nelere ihtiyaç duyarım?

(Bu arada motoru 2 tarafa da sürmem gerekiyor)
https://i.hizliresim.com/OeAEQr.png
Şema bu fırçalı motor yerine fırçasız kullanmak istiyorum.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi sahurlar, o motor çok fazla gelecektir ve ani dönmelerde size bile zarar verebilir ki o kadar torku sabitlemeniz de zor olacaktır. Fırçalı motor ile denedim o devreyi ve çok hassas ayar yapıyor içiniz rahat olsun. 2 adet 775 tipi motor ile yapan birisinden gücü çok fazla olduğu için tek motora düşürmeyi düşündüğünü bile duymuştum. Kayış kasnak ile torku arttırıp 12-24v motor ile kullanmanızı tavsiye ederim.

İyi sahurlar, o motor çok fazla gelecektir ve ani dönmelerde size bile zarar verebilir ki o kadar torku sabitlemeniz de zor olacaktır. Fırçalı motor ile denedim o devreyi ve çok hassas ayar yapıyor içiniz rahat olsun. 2 adet 775 tipi motor ile yapan birisinden gücü çok fazla olduğu için tek motora düşürmeyi düşündüğünü bile duymuştum. Kayış kasnak ile torku arttırıp 12-24v motor ile kullanmanızı tavsiye ederim.
Zaten 2 775 motordan geçeceğim nasıl kullanabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri