express weld inverter kaynak makinesi hk.

paskomya

Profesyonel Üye
değerli ustalar,
express weld 151- 160 serisi makinelerde genellikle 3. transistör kısa devre ve osilatör çıkışı yok. transistörü iptal edip potansa bir köprü yapıyorum. makine çalışıyor ama düşük güçte. bunun çözümü var mıdır acaba? ne yaparsam 3. transistörün osilatörü gelir?

osilatör çıkışı olmadığını neye göre söylüyorsunuz osilatör çıkışı üstte bulunan kontrol kartı ile bd serisi 2 transistör ve bir trafo aracılığyla ıgbt lere uygulanır onarımlarda illaki 100 w lık seri lamba kullanın amperin düşük olması kontrol kartı ve akım sensörü tarafından ayarlanır

osiloskopla ölçüm yaptığımızda sinyal alamıyoruz. kare dalgayı üçüncü transistörde göremiyoruz.

gate deki 18 v zener tarafından sönüme uğruyor olabiliyor başıma geldi

değerli ustalar,
express weld 151- 160 serisi makinelerde genellikle 3. transistör kısa devre ve osilatör çıkışı yok. transistörü iptal edip potansa bir köprü yapıyorum. makine çalışıyor ama düşük güçte. bunun çözümü var mıdır acaba? ne yaparsam 3. transistörün osilatörü gelir?
sayın paskomya 2.ad bd 136 var değiştir siz zaten biliyorsunuz 18.ler değiş 2 ad 4420 opamp olarak çalışıyor üstündeki smd kondansatörler kısa devre olabiliyor

sayın paskomya sürücü trafo varmı bu cihazda ben unuttum var ise bundanda kaynaklanıyuor olabilir

Herkeze hayırlı günler dilerim sizleri okuyorum ve taktir ediyorum. Benimde bir sorum olacak tecrübeli ustalarıma express 151 igbt ler takılı değilken Gate ve drain arası 5 volt geliyor osilaskop la bakınca kare dalga var fakat bozuk gibi. sürme bölümündeki konpanetler sağlam görünüyor smd 2 adet kondansatör den subhelenip ölçmek istedim farklı değerler gösterdi sıkıntıyı tam çözememiş Ken ikiside kırıldı değerlerini bilen varsa yardimcı olurmu. Patlamış olarak geldi topladım hiç çalışmadı sayılır 2 igbt de kısa devre olmuş patlak yok.

bd 139 lar arızalı olabilir zenerleri ve ayaklardaki dirençler lütfen kontrol et

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri