Express inverter 151 ultra

Arkadaşlar kolay gelsin.
Yakın zamanda express inverter 151 ultra kaynak makinesi arızalandı. Başlangıçta 220V verildiği anda kaçak akım atıyordu. Son kez takıldığında attı ve bir daha takıldığında kaçak akım da atmadı cihazda çalışmadı.
İçini açtığımda k75h603 igbt yanmıştı Değiştirdim. 220 V verdiğimde fan dönmedi. Güç ve aşırı sıcaklık lambaları yanıp yanıp sönüyor. Haliyle kaynak yapılmıyor tepki yok.
Bugün tekrardan incelediğimde RX24-20W 4R J 25A alüminyum watt lı direnç den değer okuyamadım.
Onu değiştireceğim.
1111.jpg

Diğer igbt ler ve ölçebildiğim kadar diğer diyot vb elemanlar sağlam gözüküyor.
Elektronik bilgim fazla yok. Bu entegrede zarar görmüş gibi. Okunacak gibi değil. Nedir ne değildir? yardımcı olacak birileri varmı dır? Hatam varsa affola. Şimdiden teşekkür ettim iyi çalışmalar dilerim.

Arkadaşlar kolay gelsin.
Yakın zamanda express inverter 151 ultra kaynak makinesi arızalandı. Başlangıçta 220V verildiği anda kaçak akım atıyordu. Son kez takıldığında attı ve bir daha takıldığında kaçak akım da atmadı cihazda çalışmadı.
İçini açtığımda k75h603 igbt yanmıştı Değiştirdim. 220 V verdiğimde fan dönmedi. Güç ve aşırı sıcaklık lambaları yanıp yanıp sönüyor. Haliyle kaynak yapılmıyor tepki yok.
Bugün tekrardan incelediğimde RX24-20W 4R J 25A alüminyum watt lı direnç den değer okuyamadım.
Onu değiştireceğim.ne yaptın kardeş olayı çözdünmü
Ekli dosyayı görüntüle 51968

Diğer igbt ler ve ölçebildiğim kadar diğer diyot vb elemanlar sağlam gözüküyor.
Elektronik bilgim fazla yok. Bu entegrede zarar görmüş gibi. Okunacak gibi değil. Nedir ne değildir? yardımcı olacak birileri varmı dır? Hatam varsa affola. Şimdiden teşekkür ettim iyi çalışmalar dilerim.

patlak olan entegrenin olduğu yerdeki k75h603 ü çıkar makinen çalışır yada entegreyi değiştir, (kaynak kemal ustama sor o ne olduğunu söylesin)

Selamün Aleyküm , (Express inverter 151 ultra PFC) bu kaynak makinesi ile benim de bir sorum olacaktı öncelikle makine hiç çalışmıyor led,fan v.b kapağını açıp multimetre ile ölçüm yaptığımda 3. ıgbt ayakları kısa devre olduğunu gördüm onu çıkardım ayak uçlarındaki diğer parçaları ölçerken smd bir parçanın daha kısa devre olduğunu gördüm parçanın üzerinde herhangi bir yazı yok bilgisi olan yardımcı olabilir mi resim ektedir
express weld 151 ultra pfc.jpg

bu güne kadar o parçanın arıza yaptığına denk gelmedim. hurdadan bir makine bulup oradan takınız, bizde yedek parça hurda makinedir.

Selamün Aleyküm , (Express inverter 151 ultra PFC) bu kaynak makinesi ile benim de bir sorum olacaktı öncelikle makine hiç çalışmıyor led,fan v.b kapağını açıp multimetre ile ölçüm yaptığımda 3. ıgbt ayakları kısa devre olduğunu gördüm onu çıkardım ayak uçlarındaki diğer parçaları ölçerken smd bir parçanın daha kısa devre olduğunu gördüm parçanın üzerinde herhangi bir yazı yok bilgisi olan yardımcı olabilir mi resim ektedirEkli dosyayı görüntüle 73453
Diğer arkadaş için yardımcı olabilirmisiniz?
Eksik parçalar? Kimlikleri

Link .
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/expressweld-ultra-151-inverter-pfc.140257/#post-908698

أشكركم على الجميع لمتابعة ومساعدة إخوتي وأخواتي الأعزاء.
سأريكم الصور والأجزاء التي قمت بتثبيتها بعد أن انتهيت من صيانة الماكينة ، ولكن إن شاء الله سيأخذ وقتاً أطول في نهاية رمضان ...

أشكركم على الجميع لمتابعة ومساعدة إخوتي وأخواتي الأعزاء.
سأريكم الصور والأجزاء التي قمت بتثبيتها بعد أن انتهيت من صيانة الماكينة ، ولكن إن شاء الله سيأخذ وقتاً أطول في نهاية رمضان ...
أتمنى أن نكون النور لك. لديك طريقة لطيفة

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri