Ex-proof basınç transmitteri ve 4-20mA çıkış

imdatatas

Üye
Merhaba,

4-20mA çıkışlı parlayıcı-patlayıcı ortamlarda kullanılabilecek Ex-proof basınç transmitteri önerisi olan varmı ?

Yaklaşık 200mt uzaktaki kontrolöre taşınacak bu analog basınç sinyali için nasıl bir kablo türü ve kesit önerirsiniz.

Bu konuda bilgisi veya daha önce deneyimi olan üyelerimiz varsa paylaşabilirmi ?

Selamlar.

ABB eex-ia gauge pressure transmitter işi görecektir.Eğer transmitterin konumu intrinsic safe bir alandaysa ia 1*2*1.5+Screen enstruman kablosu kullanmayı tercih etmelisiniz.AI Kartı kanal girişi ile transmitter arasına barrier (zener diyot) koymanız gereklidir.
Umarım faydalı olmuştur.

Sayın ronat,
Cevabınız için teşekkürler.

Bahsettiğiniz ürün ve iletim kablosu ile ilgili bir araştırma yaptım.
Aşağıda linkteki detayları karşıma çıktı.
KABLO:
ERSE KABLO

SENSÖR
ABB 265GS - Gauge Pressure Transmitters (Pressure Measurement Products)

Sizin bahsettiğiniz sensör ve kablo türü bunlar olabilirmi acaba ?

Ayrıca, 4-20mA sinyal için zener diyotun kuyulma amacını biraz açabilirmisiniz ?

İyi çalışmalar.

ERSE KABLO
MAVİ 1*2*1,5mm erse kablo uygundur.eğer transmitter Zone 0 da buluncaksa.
yukardakı transmitter uygundur.fakat eex-ia olmalıdır.Sana şöyle bir tavsiyede bulunayım.Novazet isimli ABB ürünleri satan bir firma var.Oradan akışkanı ve process degerlerini söyleyerek en uygun basınç transmitterini alabilirsiniz.

Zener diyod eex-proof alanlarda oluşan kısa devreyi ,fazla akım çekmeyi önleyerek alev almamasını sağlar .Transmitter bağlanacak analog input kart ile transmitter arasında kullanıllır.Ben daha önce RTK Zener Safety Barrier kullanmıştım.Bir sorun cıkmadı.Sizin basıncını ölçeceginiz akışkan nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri