Arkadaşlar gaz alarm cihazını biliyorum
mutfakta 5-6 diş sarımsak soyun mutfakta sıcak olan bir yerde dursun gaz alarm cihazı devreye girer.
gaz alarm cihazı valf bobini çeker ve gazı keser.
ben teknik servis elemanıyım elektrikli ev aletlerinin
biz ankastere veya setüstü ocak montajlarına gittimizde eğer ocak gaz emniyetli ise gaz alarm cihazını mutfak girişinin,
yani kapının üstüne alınmasını öneriyorduk
çünkü yemek kokusundan etkilenebiliyordu hassas olanlar.
he şunu soracaksınız yemek taştığında veya ocak söndüğünde ne olacak diye
termokupullar ocak yanarken oluşturdukları volttajla vanadaki valfi açar ve gazı verir
eger ocak herhangi bir nedenden söner termokupul ısı hissetmez yani soguduğu zaman voltajı oluşturamaz ve valfi kapar gazı otomatik keser.

sayın kerem_basol bahsettığınız sistem benım evde yok bızımkı karaduzen selenoit fılan yok doğrusu mesleğımız olmadığı için duşunmedımde hatta gaz kaçaği olursa fanla dışarı atmayı duşundum:)termokupullu ocak yıllardır ocak aynı ocak eskımıyorkı:)yenılerden haberımız olsun bu konuda yerden goğe haklısınız at gözlüğüyle onumuze bakmışız teşekkur ederım

sayın tekin126 bizde yeni yeni geliştiriyoruz kendimizi alnımızda dün bilmediğimiz bugun öğrendiğimiz çok şey var inşaallah eksiklerimizi berarber paylaşarak öğreniriz

Gaz kaçağını kontrol edecek cihazın (kombinin içinde de olabilir harici, de olabilr) Temiz havaya ihtiyacı olduğundan ötürü kullanılıor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri