ev sineması için kabin(hoparlör) yapımı

fbigun

Üye
merhaba arkadaşalar
evime yeni bir lcd tv aldım malum bu tv ses sistemsiz olmuyor:) fakat iyi bir ses sistemide çok para.yurt dışında baktığım fiyatlar çok uçuk. ee tabi türkiyeye gelinceye kadar ki farkı siz düşünün.? neyse konuya girmek istiyorum acaba ben bir kabin hoparlör yapabilirmiyim.bu konu hakkıında bana yardımcı olacak bir arkadaş varsa çok sevinirim.herşeyiyle benim imalatım olacak.bana nerden ve nasıl başlıyacağım konusunda bir yöne yönlendirirseniz o bile bana yeterli.yada bu işi daha önce yapmış arkadaşlar var mı?
ilginize şimdiden çok teşekkür ederim
herkese kolay gelsin

internetde devre şeması var sanırım 741 opampı ile devre girişi sanırım stereo çıkış subwoofer ön ve arka sağ sol kolonlar devre çok ucuza mal oluyor ama anfi ve booster eklemen lazım yani s.woofer ayrı diğer kolonlar ayrı güçlendirme istiyor devre basit ama artı masrafı var yinede hazırından ucuz olma ihtimali var bende vardı 741 ler - ve + 5 voltla beslemeyi unutma

bodo öncelikle ilgine teşekkür ederim
ben nette bir çok site buldum ve kafam karıştı.acaba senin önerebileceğin bir site var mı
birde ben kabinleride kendim yapmak istiyorum sanırım bunuların hesaplaması var .bunları nerden bulabilirim.nette baktığımda ise insanın şevki kırılıyor nerdeyse herkes aynı şeyi söylüyor yaparsın ama ii netice alamazsın.:(
senin bu konuda bana önerebileceğin bir site varmı.kabin yapımı hakkında
şimdiden tşkler
kolay gelsin

Bence hiç uğraşma hem daha pahalıya gelir.Hemde estetik olmaz

instrucktables yaz google de çıkar üye ol güzel şeyler var site ingilizce ve pahalı da olsa kabinleri de yapabilirsin fizik kitaplarına bak bu konu ile lgili bilgiler var dı yani en azından eskiden hem kendi zevkine göre yapıp hava atmak varken kimsede hiçbir yerde yok diye niye standart olsun ki hayalgücünü kullan başka bilgi bulursam iletirim

bodo
verdiğin site gerçekten çok güzel herşey var tabi birde ingilizce olmasa:(
ama olsun bana yinden bir yerden başlamayı gösterdi.bakalım başara bilecekmiyiz.bu arad sitede bir şey dikkatimi çekti bir kitap var hoparlör yapımı giriş seviyeinde bir kitap almak istedim fakat türkiyede bu kitap yok:( ülkemizde bu tür kitaplar tutulmuyor herhalde
neyse tekrar ilgin için sağol
görüşek üzere

bence de fazla olur

kendin böyle bir sistemi en az 300 tl mal edersin.Ayrıca el işçiliğin ne kadar iyi bilmem.Bu tarz cihazlarda estetik önemli.Bence taksitle çok uygun fiyatlarda çok iyi cihazlar bulabilirsin.Ben sony dav dz 110 modelini kullanıyorum.680 tl almıstım 5 sene önce şimdi fiyatı düşmüştür.

Arkadaşlar evet daha ucuza mal edebilr ama üretmenin zevki başka bence

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri