Esp8266 model tercihi

baykirac

Üye
Merhabalar öncelikle. Bir kaç gündür resimde gördüğünüz
esp8266-ekonomik-wifi-serial-transceiver-module-20628-85-B.jpg
bu ekonomik esp8266-01 modeliyle cebelleşiyorum. Deneyimlemiş olanınız varsa bilecektir ki gerçekten illallah ettiriyor. Bunu ben çalıştırıp wifi'ye bağlayamadım ve bir çok yerde de okuduğum kadarıyla pek stabil çalışmıyor. Ben de onun yerine
71AInKXuyiL._AC_SL1221_.jpg
bu nodemcu'yu kullanmayı tercih ettim. Daha stabil ve düzgün çalıştığını okudum. Daha önce nodemcu kullandıysanız bilgi verme şansınız var mı? Memnun kaldınız mı? Teşekkürler şimdiden.

Esp01 çok stabil çalışıyor sadece doğru besleme lazım. Biraz yüksek akım çektiği için problem var sanılıyor. Arduino çoğunlukla direkt suremiyor. UNO surebiliyor. Bir de vcc ground arasına 100uf kadar kondanstor işe yarıyor.

Nodemcu iyi yalnız 1 ADC kanalı var. Esp-01 küçük ve ayrıca Arduino kullanmak daha esnek oluyor

Beslemeniz nedir? Kullandığınız ek mcu
var mı? Hangi ide ile çalışıyorsunuz?
Kullandığınız şema, resim var mı?

Işın gözlerimiz olmadığı için sizin
yaptıkarınızı göremiyoruz.

Şema
Beslemeniz nedir? Kullandığınız ek mcu
var mı? Hangi ide ile çalışıyorsunuz?
Kullandığınız şema, resim var mı?

Işın gözlerimiz olmadığı için sizin
yaptıkarınızı göremiyoruz.
Haklısınız ustam kusura bakmayın yüzeysel bir soru sormak istedim sadece. İlk önce arduino ile sürmek istedim esp-01 modelini dolayısıyla da Arduino ide si kullandım. Fakat anladığım kadarıyla arduino ile direk sürme konusunda bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Akım gibi. https://www.etkilesimliogrenme.com/uploads/images/image_750x_5e3180606203c.jpg Bağlantı da linkteki gibi. Ek olarak sadece 100 mF lık kondansatör kullanıyorum.
Esp01 çok stabil çalışıyor sadece doğru besleme lazım. Biraz yüksek akım çektiği için problem var sanılıyor. Arduino çoğunlukla direkt suremiyor. UNO surebiliyor. Bir de vcc ground arasına 100uf kadar kondanstor işe yarıyor.

Nodemcu iyi yalnız 1 ADC kanalı var. Esp-01 küçük ve ayrıca Arduino kullanmak daha esnek oluyor
Anladım hocam bilgiler için çok teşekkür ederim. USB portu bu akımı karşılayabilir değil mi? USB ttl dönüştürücüyle deneyeceğim.

Kondanstor her halükarda lazım. Esp01 in direkt giriş bacaklarina. Mümkünse tantal veya multilayer kondanastör. 1-10uf. Çünkü anlık 1amper çekiyor. Cekemezse wifi devam etmiyor.

Esp-01 den nodeMcu ya kadar olan
modellerde aynı MCU kullanılmakta.
Sadece konfor ve kullanım kolaylığı
olması için farklı tipler üretilmiş.

Bence en kolay ve rahat kullanımı
uPython ile olmakta.

Ayrıca bir adc kanal var ve 0 - 1V
arasını değerlendirir.

Böyle olmasına rağmen Arduino 'dan
daha fazla performansı bulunmaktadır.

Yer sorunun yoksa kesinlikle nodemcu. İyidir stabil çalışır.

Ötekini programlamak falan zor olabiliyor.

Yer sorunun yoksa kesinlikle nodemcu. İyidir stabil çalışır.

Ötekini programlamak falan zor olabiliyor.
Esp-01 den nodeMcu ya kadar olan
modellerde aynı MCU kullanılmakta.
Sadece konfor ve kullanım kolaylığı
olması için farklı tipler üretilmiş.

Bence en kolay ve rahat kullanımı
uPython ile olmakta.

Ayrıca bir adc kanal var ve 0 - 1V
arasını değerlendirir.

Böyle olmasına rağmen Arduino 'dan
daha fazla performansı bulunmaktadır.
Teşekkürler hocam
Kondanstor her halükarda lazım. Esp01 in direkt giriş bacaklarina. Mümkünse tantal veya multilayer kondanastör. 1-10uf. Çünkü anlık 1amper çekiyor. Cekemezse wifi devam etmiyor.
Elimde bulunuyor. Ekleyip sonuçları burada paylaşırım. Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri