Esp8266 at komutları

Arkadaşlar merhaba
Elimde esp8266 - 01 ve Arduino uno bulunuyor. Güncellemesini bu siteye göre yaptım
Şuanda malesef At komutlarından geri dönüş alamıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

AT komutunu boşver.
Taş devrinden kalma.
Ne yapmak istiyorsan arduino ide si ile yaparsın.

Hocam öylede Bylnk üzerinden işlem yapıcam sonuçta oda at komutları gönderiyor.
Amacım espnin o komutlarla düzgün çalışıp çalışmadığına bakmak.
Sorunu buldum.
http://www.gokhanaltan.com/2017/03/21/esp8266-firmware-guncellemesi/
Güncellemenizi linkteki gibi yapın sorun kalmıyor.
Merhaba, yapmış olduğum uygulamadan esp yi bulup eklemem ve çalıştırmam lazım. Ama genelde kodlarken wifi adı ve şifresi kodlayarak bulunuyor videolarda. Buna gerek kalmadan telefondaki uygulamada esp yi bulmam için hangi komutlara bakmam gerek.
AT komutunu boşver.
Taş devrinden kalma.
Ne yapmak istiyorsan arduino ide si ile yaparsın.
Bahsettiğiniz şekilde yapılması için hangi döküman ya da derslere bakmam lazım?

Malum ESP8266 serisi cihazlar kabiliyet ve özelliklerini kendilerine yüklenen firmware'lerden alırlar. AT destekli bir firmware atmanız gerekiyor.

Ayrıca ben at komutları olmadan arduino ide ile blynk uygulaması yazdım. Firmware olarak integer tabanlı/destekli bir firmware yüklemiştim.

Malum ESP8266 serisi cihazlar kabiliyet ve özelliklerini kendilerine yüklenen firmware'lerden alırlar. AT destekli bir firmware atmanız gerekiyor.

Ayrıca ben at komutları olmadan arduino ide ile blynk uygulaması yazdım. Firmware olarak integer tabanlı/destekli bir firmware yüklemiştim.
firmware atıldığını gördüm ama öğrenmek istediğim mesela ben projemi satacam ve alan kişi telefona indirdiği uygulamadan cihazı görüp ekleyip kullanması. Genelde kendi yerel ağ isim ve şifre kodlayarak yönlendirme yapıyorlar. Benim istediğim hazır bir şekilde kullanıcı kendi yerel ağ bağlantısından bağlanıp esp ye erişmesi. Öğrenebileceğim bir kaynak var mı?

firmware atıldığını gördüm ama öğrenmek istediğim mesela ben projemi satacam ve alan kişi telefona indirdiği uygulamadan cihazı görüp ekleyip kullanması. Genelde kendi yerel ağ isim ve şifre kodlayarak yönlendirme yapıyorlar. Benim istediğim hazır bir şekilde kullanıcı kendi yerel ağ bağlantısından bağlanıp esp ye erişmesi. Öğrenebileceğim bir kaynak var mı?
esp yi önce acces point modunda çalıştıracan,bu sayede cep telefonundan direk esp modulun wifi ssid si bulunarak baglanılacak.Baglantı kurulduktan sonra evdeki modemin ssid ve wifi passwordu esp module gondrilecek.sonra esp modul restart yapılarak bu yeni gönderilen ssid ve password ile modeme baglanacak.

İşin özeti @alarmko'nun tarif ettiği gibidir. İlave edilecek kısım, girilen ssid şifre bilgisinin her defasında unutulmaması için eeprom'a kaydedilmesi gerekiyor. Bu işlemden sonra her açışta bilgileri eeprom'dan okuyup yerel modeme bağlanması. Bu arada modemin devre dışı kalması, şifresinin değiştirilmesi durumları için ya bir tuş aracılığıyla eeprom'daki veriler sıfırlanacak ya da belli bir süre ve denemeden sonra bağlantı sağlanamamışsa en baştaki gibi ap modunda cepten kendisine bağlanılıp yeniden bağlantı sağlanabilen bir ssid/şifre ile bağlanılıp bu bilgiler eeprom'a yazdırılır.

Burada nasıl yapılacağı güzelce anlatılmış.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri