Eplan P8 de sayfa boyutunu büyültme

CEVDET ÇALIK

Profesyonel Üye
Arkadaşlar,

Eplan P8 programında sayfayı büyültmek istediğimde.örneğin: sayfa boyutunu %20 büyütecek isem:

Sayfa özellikleri bölümünden, ölçek kısmına 1:1,2 yazmam durumunda ilgili sayfayı %20 büyütüyordum.(Eplan P8 2.0.....2.5) Son çıkan versiyon 2.6 da bu işlemi yapamıyorum.

Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Aşağıdaki resim.

upload_2017-2-14_12-21-31.png

Noktayıda denedim fakat bir değişiklik yok.

çözüm bulabildiniz mi acaba aynı sorunu bende yaşıyorum

ondalıklı olarak yazamıyorum bu konu hakkında yardım istemiştim

Sayın meslektasım, 1:4,3 ile 10:43 oranının arasında bir fark yok, virgulsüz olan olçek değerini program kabul ediyor, sayfada büyüyor, neticesinde tamam,,, Sizin ısrar ettiğiniz konuyu Eplan a ticket acıp sormak gerekir. Diğer taraftan olçek değeriyle oynamak pek doğru değildir, Simdi ben Eplan Taiwan sayfasında ders izliyorum adam varsayılan scale değerine dokunmadan çiziyor,bütün dünya 1:1 olçek değerine dokunmadan tasarım yapar, sadece 2D Panel Layout sayfası tasarlanırken scale 1:5 e çekiliyor. Benim fikrim bu....

iyi günler
Aynı denemeyi yaptıgında otomatik yazdıgı rakam 5:6
Bende arkadaşların dedigi gibi düşünüyorum standart üzerinden gitmekte daha saglıklı
1:1 sayfayı dönüştürdügü görüntü

1586938145816.png

Sayın meslektasım, 1:4,3 ile 10:43 oranının arasında bir fark yok, virgulsüz olan olçek değerini program kabul ediyor, sayfada büyüyor, neticesinde tamam,,, Sizin ısrar ettiğiniz konuyu Eplan a ticket acıp sormak gerekir. Diğer taraftan olçek değeriyle oynamak pek doğru değildir, Simdi ben Eplan Taiwan sayfasında ders izliyorum adam varsayılan scale değerine dokunmadan çiziyor,bütün dünya 1:1 olçek değerine dokunmadan tasarım yapar, sadece 2D Panel Layout sayfası tasarlanırken scale 1:5 e çekiliyor. Benim fikrim bu....

zaten ben normal çizim sayfamda 1:1 ölçegiğini kullanıyorum 2d tasarım yaparken ölçek çok büyük olduğu için yerleştrilen ürünler çok küçük gözüküyor, bunu bir türlü çözemedim, çıktı altığımda malzemeleri okumam için büyüteç gerekli nerdeyse.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri