EPLAN P8 1.7 bağlantı numaralandırma(connection numbering)

Alper026

Üye
Arkadaşlar Merhaba,
Bağlantıları otomatik numaralandırırken(kabloları) 3 faz, nötr ve toprak uçları arasında numaralandırma yapmasını istemiyorum(interruption points). Fotoğrafta da istediğim şekil gözüküyor. Orda istemediğim numaralandırmaları elle sildim. Tabiki büyük projeler olduğu zaman bu büyük bir zaman kaybına neden oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• photo_1.jpg
    photo_1.jpg
    309.4 KB · Görüntüleme: 121
Merhaba Alper026

Konuyu gayet iyi anladım. Çalışmakta olduğum firma kablo numarası kullanmıyordu , 2 Aydır Yeni bir yere başladım burası otomatik kablo numara istiyor. Aynı sorunu bende yaşıyorum diyemiceğim çünkü Ana baraya vurulan numarayı imalat görmezden gelip örneğin L1,L2,L3,N barası 1-2-3-4 Numaraya tekabül ediyorsa Onlar 5 numara ile başlıyorlar. Ama bakarım bulursam çözümü paylaşırım.

-_-nEdEn dostum çözüm yolunu paylaşmanı dört gözle bekliyorum. Arkadaşlar çözümü bilen varsa başka yardım etsin lütfen. Benim için önemli bir konu. Herkese kolay gelsin.

Merhaba,
Konu ile ilgili çözüm bulan arkadaş varmı acaba?

merhaba arkadaşlar benm bir sorunum vardı da EPLAN P8 kullanıcısıyım aşağıdaki resimde modüldeki DI24.1 adresi 291EL1.YT1/138.6. SAYFA DEMİŞ otomatik atamış yanındada 291EL1.YT1-K1:14 diye bir şey atamış ama ben bunu atamasını istemiyorum nasıl kaldıra bilirim ? ? yanında da .ERM YANİ çalışıyor var ama resimdede gördüğünüz gibi .ERM ve altındaki Çalışıyor ayrı Text de yazılmış bunu nasıl bireştire bilirim kısa yolu nedir yardımcı olursanız sevnirim.

Ekli dosyalar

• 12.PNG
    12.PNG
    7.2 KB · Görüntüleme: 54
  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    38.1 KB · Görüntüleme: 48
merhaba anadoludan,
çizimi daha büyük şekilde gönderebilir misin. adreslemenin yapıldığı pointler üzerinden değiştirebilirsin.

merhaba anadoludan,
çizimi daha büyük şekilde gönderebilir misin. adreslemenin yapıldığı pointler üzerinden değiştirebilirsin.

nasıl pointer kısmına geçebilirim ayarları bi açıklarmısınız .

12.PNG
Capture.PNG

I24.1 INPUTUNUN 3 NOLU PİNİNE GELEN ÇİZGİ NEREDEN GELİYOR.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri