Eplan Hakkında basit bir kaç soru

Herkese iyi günler dilerim.Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim ve eplan öğrenmeye başlıyorum.Bir kaç sorum olacak.Öncelikle paylaşmış olduğum resimde Ekran Alıntısı.PNG selection kısmından seçtiğimiz eplan modları ne işe yarar veya ne fark var hepsinin amacı aynı mı kısa bilgi verirseniz sevinirim.Bir de https://otomasyonmerkezi.net/eplan-electric-p8-egitimi.html seti almayı düşünüyorum sizce faydalı olur mu ?boşuna para vermiş olur muyum internette pek video bulamadım eplan ile ilgili
TEŞEKKÜRLER

selection kısmında yazan Eplan modülleri yani select kısmını seçer isen Eplanın bütün özelliklerini kullanamazsın o nedenle her modülün fiyatı da değişiklik gösterir. eplan türkiye sitesine bakar isen oradan daha iyi anlarsın şimdi aklımda değil önerim Eplan P8 Pro veya ultimate al derim.

Henüz 2. sınıfsın daha gerek yok satın almaya bence öğrenmek için education kullanabilirsin. Her programın öğrenciler için uzun süreli öğrenmek amaçlı seçenekleri var. Mezun olup işini kurduğunda hangi program işine uygunsa onu alırsın derim. Acele etmeye gerek yok önce diplomayı alman lazım. ;)

Henüz 2. sınıfsın daha gerek yok satın almaya bence öğrenmek için education kullanabilirsin. Her programın öğrenciler için uzun süreli öğrenmek amaçlı seçenekleri var. Mezun olup işini kurduğunda hangi program işine uygunsa onu alırsın derim. Acele etmeye gerek yok önce diplomayı alman lazım. ;)
Bu işi seviyorum ve öğrencilik yıllarımı boş geçirmek istemiyorum o yüzden bir kaç belge diploma almış bir şekilde mezun olmak istiyorum da :D

@kingking59 Merhaba,eğitim setinden daha çok eplan türkiye (dinçer bey) tarafından eğitim almanızı öneririm. ;)

Eğitim almadan belli bir yere kadar gidebilirsiniz. Eğitimden sonra farkı anlamanız daha yararlı olacaktır. Öğrenci olup böyle bir platforma merak sarmanız ayrıca çok güzel. Başarılar dilerim.

Hiç bir iş alanında mühendislere Eplan'da proje çizdirildiğini görmedim. Varsada çok azdır.
Sizler sahada yada işin alış satış gidişatı ile ilgilenirsiniz. Tekniker yada teknisyenlerde sizin yönlendirmeniz ile Eplan kullanarak proje çizerler yani öğrenmenizde her açıdan fayda var tabi ki. Benim tavsiyem PLC & Otomasyon incelemeniz. AC kumandaya ağırlık verip sektörde dışarıdan PLC yazılımı yazarak hayatını sürdürebilirsin
Başarılar dilerim

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri