PLC hakkında bir kaç soru?

CoraqLi55

Üye
Selamün aleyküm ben elektrik elektronik mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim PLC hakkında bir kaç sorum vardı.
Bir elektrik elektronik mühendisinin PLC yi bilmesi onun için önemli bir avantaj mıdır ?
PLC yi hiç bilmeyen birisi olarak PLC öğrenmeye S7 200 lerden mi başlamalıyım?
Tanıdığım birisi bana yavuz eminoğlu ve recep çetin'in PLC kitaplarını önerdi sizce uygun mudur ?
Teşekkür ederim :)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
1- PLC bilmenin önemi ileride hangi alanda çalışacağınla alakalıdır. Üniversitede PLC not ortalamam 98 olmasına rağmen meslek hayatım boyunca hiç karşıma çıkmamıştır.
2- PLC'ye hakim olabilmen için öncelikle iyi bir kumanda bilgisine sahip olmalısın. PLC giriş ve çıkış elemanlarını iyi bilmen lazım.
3- PLC bilmeyen biri olarak önce amerikan sistem ladder diyagram veya alman sistem kapılarla problem çözebilir hale gelmeniz gerekir. Önemli olan işin mantığını öğrenmektir, bunu öğrendikten sonra kullanacağınız programda sadece komutlar değişir, ufak tefek farklılıklar vardır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri