Enkoder motor

ramada

Üye
Arkadaşlar merhaba

Bir bilgi öğrenmek istiyorum. Dc motorların bazılarında encoder denen bir yapı mevcut. Aynı motorun encoderli olmayanı da var encoderli olanı da var. Bu encoder ne işe yarıyor. motora katkısı nedir. Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba

Bir bilgi öğrenmek istiyorum. Dc motorların bazılarında encoder denen bir yapı mevcut. Aynı motorun encoderli olmayanı da var encoderli olanı da var. Bu encoder ne işe yarıyor. motora katkısı nedir. Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
Dc motorlarda taco vardır . Taco dc motorun olmazsa olmazıdır yani Fabrikalarda patrona yaraşan satılık uşaktır sürücüye Motoru ispiyonlar. Taco plc yada cnc bilgi veremez. encoder bilgi verir.kısacası budur.

Dc motorlarda taco vardır . Taco dc motorun olmazsa olmazıdır yani Fabrikalarda patrona yaraşan satılık uşaktır sürücüye Motoru ispiyonlar. Taco plc yada cnc bilgi veremez. encoder bilgi verir.kısacası budur.
Encoder motorlar standart motor sürücüleri ile sürülebilirler mi?

Enkoder sadece mekanik bilgiyi
elektriksel bilgiye dönüştürür.
Motor tipi ile ilgili değildir. Her
hangi bir motora enkoder bağlanabilir.

Tako; gerilim üretir ve Dc motor sürücü vasıtasıyla geri besleme yapar. Sürücü ve motor arasında ıstenen ve gercek devir kontrolunun denetim ve gerçekleşmesine yardımcı olur.

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Sayenizde Mantığı anlamış oldum.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri