Enerji Tasarruflu Örnek Bina

Enerji tasarrufları yapılmış, örnek bir bina sunumu, küçük bir slayt.

Ekli dosyalar

• enerji tasarruflu ornek bina.rar
    304.4 KB · Görüntüleme: 333
Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Teşekkürler. Böyle bir bina inşaa etmek için baya masraf yapmak gerekiyor acaba kaç yılda bina kendini amorte edebilir merak ettim ?

Alternatif enerji kaynaklarının kullanımının yaygın olmamasının en büyük sebeplerinden birtanesi; maliyetlerin fazla olması, yani sistemin kendini amorte etme süresinin fazla olması. Enerji sistemleri üzerine faaliyet gösteren firmalarla bizzat bu konuyu görüştüm. Amorte süresinin uzun olmasından dolayı kendileri de elektrik şebekesinin düzgün olduğu yerlerde alternatif enerji kaynakları ile elektrik enerjisi üretimini tavsiye etmiyorlar.

Güneş enerjisi ile elektrik üretimi çok maliyetli bir iş . Paneller çok pahalı Geçen yıl Dublex bir villa için hesapladık. 12.000 Euro tutmuştu yaklaşık .Ticari olarak teklif gelmişti villa sahibinden çünkü enerji almak için 10 direk dikmek gerekiyordu. Trifaze besleme olacağı için ,böyle bişey varsa uygulayalım demişti. Ankaradan bir firmadan teklif aldık Mantajı benden ,bu fiyat çıktı. Pahalı geldi. Ticari değeri şu an yok. En iyisi tasarruf.

Evet,aynı şekilde ben de fabrika aydınlatması için teklif almıştım,ortalama kendini 7-8 sene de amorte ediyor,7-8 senede kendini amorte edecek sistem için,o kadar para bağlanmaz.

Aslında tasarrufun tanımını iyi çizmek lazım yani konfordan hiç birşey kaybetmeden maliyetleri minumum değerde tutmak benim için tasarrufun tanımı bu şekilde sizin düşünceleriniz nelerdir ?

Bence binada tasarruf yapmak için sadece giderleri kısmak yerine fazla harcananın gereksiz yere ısrafını minimum seviyeye indirmek lazım tasarrufun en iyisi bu şekilde olmalı.

kaanzaza ' Alıntı:
Aslında tasarrufun tanımını iyi çizmek lazım yani konfordan hiç birşey kaybetmeden maliyetleri minumum değerde tutmak benim için tasarrufun tanımı bu şekilde sizin düşünceleriniz nelerdir ?

Bence binada tasarruf yapmak için sadece giderleri kısmak yerine fazla harcananın gereksiz yere ısrafını minimum seviyeye indirmek lazım tasarrufun en iyisi bu şekilde olmalı.

Yaptığınız tasarruf tanımına katılıyorum ama günümüzde insanlar üzerinde birşeyleri değiştirmek zor gerçekten, bu yüzden bunun yolu bu gibi uygulamalarla yani insanların direk üzerine vazife olarak düşmeyecek şekilde tasarruf yapılabilir.

Kesinlikle katılıyorum zaten amacımız bu insanların üzerinden bu yükü almak. :)

Otomasyon = Tasarruf = Para = Güç

bende maliyetlerin pahalı olmasından yakınıyorum ben nazillide oturuyorum ve yazın sıcaklık 40 dereceden hiç düşmüyor kışında fazla soğuk olmadığı için kılıma yeterli geliyor ama elektirik faturasıda fazla geliyor diye şikayetçiler ne yapacağımı şaşırdım valla müşterilerim benden çözüm istiyor ama yapılacak tek şey şu durumda tasarufu anlatmak anlayana tebi

link yok mu ben mi goremiyorum arkadaslar.. hangi slayt bu?? nerde??

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri