Enda sensör Sorunu

Arkadaşlar selamun aleyküm Enda nın üretmiş olduğu ENDA ETS762 DEViR/HIZ ÖLÇÜM CiHAZI var ve birde bu cihazla aşağı yukarı olarak aynı özelliklerde olan ENDA ETS1410 DARBE GiRişLi TAKOMETRE cihazı var bunların içeriklerini ekte veriyorum fakat kafamın basmadığı birşey söz konusu.
Şimdi ben Bir motorun milindeki hızı ölçmek istiyorum fakat bu motorun miline ne takmam lazım anladık cihaz üretilmiş te motorun miline takılması gereli olan hızı ölçecek ve bu üstte ismi yazılı cihazlara bilgiyi yollayacak bu cihazlarla uyumlu çalışacak tako elemanı olarak ne kullanmamız lazım Motorun miline bağlanacak olan cihaz hakkında bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz ?

Ekli dosyalar

• ETS762-T-05-R.pdf
    241.8 KB · Görüntüleme: 28
  • ETS1410-T-05-R.pdf
    158.6 KB · Görüntüleme: 16
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Miline akuple bir dişli-indüktif sensör veya encoder bağla , oradan Puls alıp sayıcıya gireceksin .Set ettiğin değere geldiinde çıkış verir.
Eklentilere bi bak...

Ekli dosyalar

• encoder-sensör1.gif
    encoder-sensör1.gif
    8 KB · Görüntüleme: 32
  • encoder örnek.rar
    347.6 KB · Görüntüleme: 21

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973