Endüstriyel Otomasyon firması açmak

hrmnn

Üye
Lise'de Endüstriyel otomasyon, Meslek Yüksekokulu Mekatronik bölümünden mezunum. Otomasyon firması açmak istiyorum. 500.000 lira sermayem var. Nasıl bir yol izlemeliyim, tecrübeli arkadaşlar var mı ?

Lise'de Endüstriyel otomasyon, Meslek Yüksekokulu Mekatronik bölümünden mezunum. Otomasyon firması açmak istiyorum. 500.000 lira sermayem var. Nasıl bir yol izlemeliyim, tecrübeli arkadaşlar var mı ?
Oooo iyi paran varmış,getir hepberaber yiyelim :)
Şaka bir yana otomasyon firması için bukadar yüksek bir meblaga gerek yoktur,önemli olan işi yapabilecek bilgi ve beceriye sahip olabilmeniz ve işi bulabilmeniz.işi yapacak beceriye sahip olmasanız bile yaptıracak birilerini mutlaka bulursunuz asıl önemlisi işi bulması.Buda ancak zamanla kaliteli işler yapmakla olur.
Yahu bize niye soruyorsun,paran var,parası olan adam zaten akıllı adamdır,ne yapacagını iyi bilir :)

otomasyon firması için 500000 TL çok düşük bir bütçe.

bugün 15000 Euroluk iş yapsanız - ki çok küçük bir iş olur- anca iş yerini çevirebilirsiniz. bir de iş bitiminde hemen ödeme yapılmaz. en az 1 ay süre sonra falan ödeme yapılır. iş yerini çevirmeniz zor olur kısacası. ama derseniz ki benim çok çevrem var çok fazla iş alırım o zaman durum değişir.

• Beğen
Tepkiler: huh
aç o zaman arkadaşım neden bunu bize soruyorsun ki? ben açma desem açmayacak mısın?

aç o zaman arkadaşım neden bunu bize soruyorsun ki? ben açma desem açmayacak mısın?

Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.

Öyle yada böyle yoruyor gerçekten....ispatı ortada. Bkz; ben.

Şaka bir yana, kuracağınız iş hakkınızda hayırlı olsun.

Allah'dan muvaffak olmanızı dileriz.

Yalnız tek atımlık kurşunsa elinizdeki, iyi nişan almalısınız.

Son düzenleme:
Evet çevrem var. Festo ve P&G firmalarında bakım onarımcı olarak çalıştım.

Nereden ? 🤣🤣
Para edecek yerden derim sonuçta her kişi kendi yolunu ve yöntemini bulmuştur zaten eğer burada soru soruyorsan genel cevap verebilirim ancak yatırım her zaman ekonomiye yön vermiştir firman batsa bile etrafındakilere faydası olur...

Bir de şunu izle derim:

Asıl konu hayattaki hangi rolü istediğinle ilgili:

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri