Endüstriel bulaşık makinesi

tamiri

Üye
Selam arkadaşlar bir sorum olacaktı boiler içerisinde 4000w üçlü reistans var boiler üzerinde 70 derece yazıyor müşteri sıcaklık az diye Thermostatın ayarını yükselt miş bir kaç gün sonra reistans lar patlamış
Şimdi yenisini taksam yine bozulurmu yoksa themostatın ayarını hep düşük mü tutalım

Rezistanslar 4000w ise devreye girdiğinde 4000w güç çeker ve termostad ayarına gelince elektrik kapanır eğer elinizde varsa daha kaliteli rezistans larla değiştirin rezistans lar ya uzun süre çalıştığından yada düşük kalite olduğundan arızalanmış

Termostad açma kapama devresidir kaç dereceye ayarlarsan o derecede açma ve kapama yapar

Termostatın derece yazan ayar kısmında max. 70 derece yazıyor olabilir ama asıl işi yapan termostat max. 90 derece ise sorun olur. Uzerinden max yapiyor yani 70 dereceye ayarladigini zannediyor ama gerçekte 90 dereceye ayarlıyor olabilir. Bu da 70 dereceye dayanabilecek rezistansı 90 dereceye maruz bırakmak demektir

Arkadaşlar dün yeni bir reistans taktım eskisinin aynısı yalnız birtane sigortanın atık oldugunu gördüm sigorta atıkken çok yavaş ısınıyor sigortayı açınca 5 dakikada 100 derecenin üzerine çıkıyor su devamlı kaynıyor sonra tekrar aynı sigorta atıyor termostat görev yapmıyor termostatida degiştirdim bir kaç termostat denedim hepsi aynı şimdi yine reistans yanacak diye sigorta atık şekilde çalışıyor sorun ne olabilir

Arkadaşlar dün yeni bir reistans taktım eskisinin aynısı yalnız birtane sigortanın atık oldugunu gördüm sigorta atıkken çok yavaş ısınıyor sigortayı açınca 5 dakikada 100 derecenin üzerine çıkıyor su devamlı kaynıyor sonra tekrar aynı sigorta atıyor termostat görev yapmıyor termostatida degiştirdim bir kaç termostat denedim hepsi aynı şimdi yine reistans yanacak diye sigorta atık şekilde çalışıyor sorun ne olabilir
Termostatta bir ortak uç bir normalde açık birde normalde kapalı uç olur.siz hangi uca baglıyorsunuz.?..

Hiç sökmeden önce resmini çekmiştim aynı şekilde taktım kablo numaraları var 31 numara 1 takılı 32 2ye 84 c ye takılı yerleri de degiştirdim yine aynı

Ayrıca şöyle bir durum var müşteri bu makine ilk alındıgından beri suyu yavaş ısıttıgını söylüyor galiba o sigorta o günden beri atık sonra farkına varıp sigortayı açınca devamlı çalışıp reistansı bozuyor
Bunun kablo baglantı şemaşını bulabilirmiyiz markası Project T120

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok sagolun arkadaşlar reistans Sa gelen kablolar yanlış baglanmış sorun çözüldü herkese çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri