Encoder Uygulama Sorunu

kahraman 77

Paylaşımcı üye
Merhaba Arkadaşlar
Siemens s7 1200 ile bir encoder uygulaması yapıyorum.Fakat Karşılaştığım bir sorun var. Encoder milini hızlı döndürdüğümde değer okuyamıyorum.Çok yavaş döndürdüğümde değer okuyabiliyorum.
Encoder tipi autoninc E50S8-2500-3-t-1 modeli yardımlarınızı bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba Arkadaşlar
Siemens s7 1200 ile bir encoder uygulaması yapıyorum.Fakat Karşılaştığım bir sorun var. Encoder milini hızlı döndürdüğümde değer okuyamıyorum.Çok yavaş döndürdüğümde değer okuyabiliyorum.
Encoder tipi autoninc E50S8-2500-3-t-1 modeli yardımlarınızı bekliyorum.

Slm. Seçtiğiniz sayıcı bloğu hangisi ve gerekli ayarları yaptınızmı
Önce Device configrations den hsc1 eneable et. ve gerekli ayarları yap
sana hsc1 için bağlantı adreslerini ve hsc actual değerini okuyabileceğin bir adres verecek
a pulse için I0.0
b pulse için I0.1
Reset inputu aktif ise I0.2
Actual değer için MD1000 gibi.
Daha sonra program içerisinden Empty box' u alarak hsc1 çağır ve işlemlerini bu doğrultuda yap.

Sayıcı böyle olmalı

HSC1.png

Slm. Seçtiğiniz sayıcı bloğu hangisi ve gerekli ayarları yaptınızmı
Önce Device configrations den hsc1 eneable et. ve gerekli ayarları yap
sana hsc1 için bağlantı adreslerini ve hsc actual değerini okuyabileceğin bir adres verecek
a pulse için I0.0
b pulse için I0.1
Reset inputu aktif ise I0.2
Actual değer için MD1000 gibi.
Daha sonra program içerisinden Empty box' u alarak hsc1 çağır ve işlemlerini bu doğrultuda yap.

Sayıcı böyle olmalı

Ekli dosyayı görüntüle 29733
İlginize teşekkür ederim bu akşam deneyeceğim.

Unutmadan birde şunu sorayım. Encoder neye bağlı direkt motoramı ?
Cpu onboard hsc girişi 30 Khz eğer direkt motora bağlı ise ve tam devirde dönüyor ise 2500 puls encoder 30khz geçer. O zaman da Cpu ya 200khz signal board alman gerekir

kardeş sayıcı girişlerine ait digital filtreleri iptal et benide bi ara cırmalatmıştı aynı sorun

Unutmadan birde şunu sorayım. Encoder neye bağlı direkt motoramı ?
Cpu onboard hsc girişi 30 Khz eğer direkt motora bağlı ise ve tam devirde dönüyor ise 2500 puls encoder 30khz geçer. O zaman da Cpu ya 200khz signal board alman gerekir
Encoder mili boşta elimle tahrik veriyorum.

dostum input girişlerinde filtre oluyor stardart o yüzden , ayarlar kısmından onu sıfır yada sıfıra yakın yap artık hangi kanalın inputlarını kullanıyorsan, sorun hallolur.

Forum istatistikleri

Konular
128,385
Kullanıcılar
450,271
Son üye
plcotomasyon-1

Yeni konular

Geri