EMO Bizim Yanımızda Değil!

piratees

Üye
EMO bünyesinde bulunan mühendisleri koruma işlevinden çok siyasetle uğraşmak hoşlarına gidiyor.Hakkımızı özel sektöre karşı korunmuyor. Örnek vereyim :
-İMO(inşaat müh. odası): autocad kursu 150 tl miş. 4 hafta sürecek haftada 2 gün.son 3 yıl içinde mezun olan uyeler %50 indirim var. Ödemeler taksitlendirilebiliyor. Peki EMO ne yapıyor mühendis adayına destek olacağına!!! PLC eğitimi 5 gün 30 saat 400lira!!! indirim var mı yok? işssizsin onada indirim yok. kredi kartına taksit o da yok...ayrıca güncel autocad e-plan cofaso caddy program eğitimleri var mı YOK. dışarıda bu kurslara gitmek 500lira en az. Her muh. öğrencisi babadan zengin değil.Oda siyaset yapacağına mühendislerin ortak gelişimine yardımcı olsun. yolladığı dergilerde bir bilimsel makale olsun .Bilim teknik dergisi oku daha iyi. Dinozorlaşmış zihnıyetten vazgeçmek gerek...yoksa bunları öğrenmek isteyen müh yapı denetimlerde 800-1000 iraya çalışır yaptığı işi anlamaz bişeyde öğrenmez şantiye şantiye gezer 2 kurs öğrenicem bilgisayar kullanıcam diye çalışır başkaları zengin olur diplomasını işletir en az muh. maaşı 1800 lira denir ama emo 800 lira çalışılmasına göz yumar ...Odaymış peh :mad::mad::mad::mad:Dİnozorlaşmışlar

Bunun böyle olmasına sebep olanlar kimler acaba hiç düşündünüzmü?Emo nun bu durumda olmasında en büyük şuç mühendislerin başka kimsenin değil.Birlikte hareket edip odanın genel kurullarına katılsanız orada bu isteklerinizi dile getirseniz .aslında bunların eğitimini veren üniversitelerde bunları almaya calışsanız daha iyi değilmi acaba.
Size anlatacağım bir arkadaşımın başından geçen olay
arkadaşim su malum af ile üniversiteye geri döndü.bu dönem 1 adet dersi vardı.Devam zorunluluğuda yoktu.Vize sınavına gitti.hoca sınavı kitap defter açık vede test usulü yapmış vede sınıfta ortalama 50 kişi varmış.daha sonra sınav sonucunu öğrendi.sınıfta en iyi ikinci notu o almış.arkadaşın dersi dinleyen diğer öğrencilerden daha iyi not alması beni şaşırtı vede aslında üzdü.Demekki öğrenciler derse gereken önemi vermemişler.dersin adımı mikroişlemciler.

emoya bunları söyleymiyorsunuz ki örgütlenmeliyiz dmekten başka hiçbirşey yok. muhalif ses çıkarınca hükümet yanlısı diyorlar allah aşkına bizim ergenekon davasının mtngiyle ne alakamız var :S anlayamıyorum koltuklarına yapışmışlar bırakmıyorlar. konuşunca siz daha gençsiniz deyip önümüz tıkanıyor. Yaptıkları kuruluş yıldonumu geceleri de çok ucuza mal edebilecekken( bu tarz yerlerde çalıştım ) ucuzmuş gibi 60-lira herşey dahil bir fiyat verip sömürülüyor. Bari bu verilenlerle bir eğitim salonu falan yapılsa, üniversite eğtimlerine destek olunca keşke :!!!

işsiz muhendise 15 liraya bilgisayar kursu idecad verilirken bizim odamız para koparmaya çalışıyor vicdansızlıktır bu ...

Evet bir meslek odasından çok ticarethane gibi çalıştıklarını düşündüğüm zamanlar çok oluyor !
Biz mühendisleri temsil edecek kalite ve aktiviteye sahip değiller maalesef.

elektrik mühendisler odası mesleki oda olmaktan çok uzaktır
2 ayda bir süreyle yayınlanan dergilerde bile açıkça durumu görebilirsiniz.
teknik yazılardan çok, hükümeti eleştirme, davalar, protesto gösterileri yer almaktadır.
böyle bir kitap bu oda tarafından yayınlanıyorsa odanın teknik hizmetlerden uzak olduğunu düşünmeniz yeterlidir.
dip not: emo tarafından yayınlanan iç tesisat yönetmeliği taslağı neden 5 yıl yürürlüğe konulmadığını hiç düşündünüz mü?

işsiz muhendise 15 liraya bilgisayar kursu idecad verilirken bizim odamız para koparmaya çalışıyor vicdansızlıktır bu ...

üniversite müfredatlarında bilgisayar dersi mevcut fakat gereken önemi vermezseniz kursa gitmek zorunda kalırsınız.

İmza topladım isim topladım verdim. PLC eğitimi Kursu olsun dedim oldu mu? olmadı. Tuttuk kendimiz çalıştık. Rüzgar santrallerine götürün dedik götürmediler. Fuar var dedik senede 1 kere götürüyouz dediler. Öğrenciyken ne istesek hiç desteklerini görmedim halada görmüyorum. Ankaraya mail attım konu hakkında, cevap gelmedi. Oysa 1 2 ay önce attığım başka bir konu hakkında gelmişti. Öğrenciyken bir desteğini görmüyoruzda mezun olunca nasıl görecem acaba. En basitinden oda olarak bir tanışma çayı bile düzenlenebilirdi yani 1 üniversite var 1 okul var. Her sene 1.sınıflara yapsa bile yeterdi

üniversite müfredatlarında bilgisayar dersi mevcut fakat gereken önemi vermezseniz kursa gitmek zorunda kalırsınız.
Pek çok konu üniversite yada lise müfredatında var diye hepsinin öğrenildiğini ve uygulama için yeterli olduğunu mu düşünüyorsunuz?

benım universitemde teknik resim dersi yoktu autocad yoktu plc yoktu şimdi soruyorum c++ ve matlab egıtımı aldım biliyorum bişey mi yapabilecem komiksiniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri