Elktrikli kombi reaktif yazarmi

sensor36

Üye
İyi günler arkadaslar sistemde 20kw elektrikli kombi var kombiyi sayacin cikisindan direk baglamislar kompanzasyon panosu normal ama sayac reaktif yaziyor kombinin tms sini kapattigimda sayac normal yaziyor kombiler rezistif yuk olmasina ragmen neden enduktuf yaziyor bilgisi olan yardim edebilirmi ilginize simdiden cok tesekkur ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi günler arkadaslar sistemde 20kw elektrikli kombi var kombiyi sayacin cikisindan direk baglamislar kompanzasyon panosu normal ama sayac reaktif yaziyor kombinin tms sini kapattigimda sayac normal yaziyor kombiler rezistif yuk olmasina ragmen neden enduktuf yaziyor bilgisi olan yardim edebilirmi ilginize simdiden cok tesekkur ederim

Faz akımlarını kontrol edebilirmisiniz ?

Elektrikli kombi olarak bu akımlar çok düşük ve faz başına dengesiz bir dağılım var.

Vakti zamanında bu kombilerden 10 kadar devreye alma yaptım. Çektiği akımlar konut projeleri için çok uçuk rakamlardı. Sizin kombi de sorun var gibi görünüyor.

Önce kombiyi kontrol ettirin.

Merhaba,
Kombinin içersindeki elektrik motoru endüktif bir yük. Bu sebebden reaktif yazabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri