Elimdeki sürücüyle elimdeki motoru sürebilir miyim? (2si de Siemens)

egerkagan

Üye
Merhabalar elimde 1fl6064-1ac61-0aa1 kodlu bir servo motor var ve 6SL3210-5FE11-5UF0 kodu sinamics v90 sürücü var. Bunlar birbiriyle uyumlu mudur? Konfigurasyonu starter üzerinden mi yapıcam? (starter da bu sürücüyü bulamadım) İlk defa servo sürüyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Elimdeki ürünlerin linkleri:

https://mall.industry.siemens.com/mall/en/us/Catalog/Product/1FL60641AC610AA1

https://mall.industry.siemens.com/mall/en/us/Catalog/Product/6SL32105FE115UF0

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
starter dediğiniz nedir?

Ekli dosyalar

• motor.JPG
    motor.JPG
    92.3 KB · Görüntüleme: 24
  • sürücü.JPG
    sürücü.JPG
    113.4 KB · Görüntüleme: 24
ekteki fotolara bakarsın

Çok teşekkürler :) Ben starter üzerinden süreceğimi düşünüyodum V-asistans diye bi programla sürmem gerekiyomuş sanırım. Bu programı ilk defa kullanıcam ve bu servoyla neler yapabilirim bilgin varsa biraz açıklama şansın var mı? Benim istediğim servoya 50mm 100mm git gibi komutlar vermek. Bu servo ve sürücüyle s7 1200 plc üzerinden mümkün müdür?

bu cihazla milimetre sürmekle birlikte anlık hız anlık tork anlık konum gibi bütün geri bildirimleri profinet haberleşme üzerinden alabilirsin. tiaportalda technology ağacından motion controle gel 10-12 tane blok seni bekliyor kullanılması uygulamaya göre.
iyi çalışmalar.

bu cihazla milimetre sürmekle birlikte anlık hız anlık tork anlık konum gibi bütün geri bildirimleri profinet haberleşme üzerinden alabilirsin. tiaportalda technology ağacından motion controle gel 10-12 tane blok seni bekliyor kullanılması uygulamaya göre.
iyi çalışmalar.

Çok teşekkürler iyi çalışmalar size de :)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri