Elektronik devre tasarımı ?

fedora

Üye
Arkadaslar merhaba ben 24 ac trafo cıkısndan 12 vdc ve 24 ac cıkıs verecek aynı anda devreye akü bağlanacak v.s boyle bır devre yaptırmak ıstıyorum yardımcı olabılecek arkadaslar arıyorum benım devrelere konusunda pek bir bilgim yok kafamda tasarlamış olduğum devre yapılabılırmı onuda bılmıyorum
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

akü yü şarj edip aküden mi gerektiği zaman 24ac cıkş istiyosan öyle bişey zor bulur sun diğerini megep in sitesinden bulabilirsin

sayın fedora yapmak ıstedıgınızı net anlamıs degılım sımdı trafonuzun ozellıklerını bılmem gereklı normalde trafodan 24 ac elde edılebılır ayrıca uygun devre yardımıyla 12 v dc de elde edılebılır yanlız burada akunun devreye ne ıcın baglanacagını tam anlamadım sarj olmak uzeremı yoksa enerjı gıttıgınde devreye enerjı vermek ıcınmı bunuda acıkca yazarsanız sıze daha ıyı cozum sunabılırım

kardeş çif traffo kullanarak yaparsın ancak

sayın fedora yapmak ıstedıgınızı net anlamıs degılım sımdı trafonuzun ozellıklerını bılmem gereklı normalde trafodan 24 ac elde edılebılır ayrıca uygun devre yardımıyla 12 v dc de elde edılebılır yanlız burada akunun devreye ne ıcın baglanacagını tam anlamadım sarj olmak uzeremı yoksa enerjı gıttıgınde devreye enerjı vermek ıcınmı bunuda acıkca yazarsanız sıze daha ıyı cozum sunabılırım

2x12 toroid trafo kullanmak istiyorum.
input :220 vac
besleme kartı ve cıkıs kartı olarak ıkı kart seklın ;
cıkıs kartı uzerınde 10 adet cıkış olacak hepsi cam sig.. korunur sekilde
ben her cıkıstan 24 ac -24 dc- 12 ac -12 dc olarak gerilim almayı istiyorum.
her çıkıs max 2 amp

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,039
Son üye
mustafauzun29

Yeni konular

Geri