Elektronik cihazın rölesi zaman zaman çekmiyor

otokap

Üye
Ustalar merhaba
Nasıl başlim bilmiyorum fena takıldım.. :)

Siemens marka kablosuz oda termostatı var 5 yıldır sorunsuz çalışıyordu ev değiştirdim yeni eve bağladım birsüre normal çalıştı daha sonra alıcı üniteye sinyal gelmesine rağmen röle çekip kombiye kontak vermiyor fakat geceleri bir şekilde devreye girip çalışıyor ( el ayak çekilince) bir arkadaşımın ups cihazını tamir ettim tesadüfen ups üzerinden çalıştırayım dedim röle şakır şakır çalıştı tekrar eve bağladım sanki voltaj az geliyormuşcasına röle tam çekemiyor.
Sorun sanırım binanın Şebeke elektriğinde ama nerede bulamadım bilgim yetmiyor yardımınıza ihtiyacım var... Evdeki diğer tüm elektrikli cihazlar tam fonksyon çalışıyor ...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Termostatın içinde pil olmalı.Onu ve pil yuvasını kontrol ettinizmi ?

Sistem tam olarak nasil çalışıyor paylarmisiniz..bu termostat kombi devresine mi bağlı.kablosuz diyosunuz nasıl çalışıyor sistem bilgi verirmisnz?

Şebeke voltajını ölçtünüz mü kaç volt.

Ürünler bunlar kendi aralarında kablosuz haberleşiyorlar kombinin yanındaki ünitede röle var içerdeki ünite ayarlanan oda sıcaklığının altına indiğinde sinyal yolluyor ve kombinin yanındaki ünite rölenin çekmesiyle kombiyi devreye sokuyor.
Yakınımda fabrika var oradan elektrikte harmonik ( elektrikte dalgalanma)olabileceğini düşünüyorum bunun önüne geçmek için ne yapabilirim fikirleriniz nedir?

Ekli dosyalar

• 20171103_223641.jpg
    20171103_223641.jpg
    213.5 KB · Görüntüleme: 12
  • 20171103_223658.jpg
    20171103_223658.jpg
    226.4 KB · Görüntüleme: 10
Yakininizda baz istasyonu varmi veya evinizde vifi internet varmi cihazlarin sinyalleri veya frekanslari karisiyo olabilir

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri