elektronik balast dalgalanma yapıyor.

merhaba, evimde 2 mekanik balastlı iki floresanlı bir armatürüm vardı. fakat ses ve titreme yüzünden elektronik balast takmaya karar verdim.
cata marka 2 adet 40w balast aldım. 2 adet 36w floresanlara bağladım. ama şimdi de dalgalanma yapıyor. bu neden kaynaklı
not: starter kullanmıyorum. ama starterla da denedim sonuç aynı.
balasttan 4 kablo çıkışı var 2siyah 2beyaz. 2 siyah kablo bir uca 2 beyaz kablo ampulun diğer ucuna bağladım bunla alakalı bir problem olabilir mi?

dimmerlanabilir bir sisteme geçsek kaç liraya mal olur/nasıl bir şey yapılabilir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
dimmer'i bilmem de floresanlar bir kaç saat yanık kalınca düzelir bulundukları yer soğuksa nedeni bu starterle start aldıklarında cıva ısınıyordu yapmıyordu...

sicaklik 12 derece civari. 4 saattir yaniyor hala ayni.

ortam soğuk olduğu için öyle sıcak start veren elektronik balast bak.

suan 1 tanesi normale dondu ama 1-2saat yanip kendiliğinden sönüyor. kapatıp açınca tekrar yanıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri