Elektrik tesisatları ve pano montörlüğü ustalık belgesi

yıldız ucgen devresi yapmıstım 100 tl cıvarı tuttu okula hediye ettim ogrencilere faydalı olsun diye
Hocam yıldız üçgen devresi malzemeleri 100 liraya nasıl buldun

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikler tekrardan selamlar. Sınava giriş tarihim belli oldu. Soracakları ve istenilen araç gereçler mevcut. Benim sorum bana sınavda hadi yıldız üçgen yap diyip yapmamı mı isteyecekler yoksa elime şema verip yıldız üçgen bağla veya üçgen yada yıldız bağla mı diyecekler ?

Ekli dosyalar

• IMG_20200130_101540.jpg
    IMG_20200130_101540.jpg
    272.8 KB · Görüntüleme: 35
Sen işi garantiye al, Yıldız-Üçgen Güç ve Kumanda devresini ezberle.

Sen işi garantiye al, Yıldız-Üçgen Güç ve Kumanda devresini ezberle.

Hocam ezberlerim ama zaman rolesi ile yapan var yıldız üçgen rölesi ile yapan var devreler hep farklı. Yıldız üçgen rölesi ile ezberledim herşey güzel gittim oraya o röle yok napacağım o zaman :)

Röle Kumanda kısmı ile ilgili, sen hem Zaman Röleli Kumanda Devresi'ne hem de Kontaktörlerin olduğu Güç Devresi'ne çalış.

Çalışırım hocam ondan yana sıkıntı yok lakin hoca bana yap dedi ve yapıp bitirdim diyelim, benden devreyi anlatmamı istediğinde şema olmadan nasıl izah edeceğim nasıl bir yol izledin diye sormayacak mı kontrop edip güç vermeyecek mi ? Elimde şema olmayacak mı bunu merak ediyorum ?

Çalışırım hocam ondan yana sıkıntı yok lakin hoca bana yap dedi ve yapıp bitirdim diyelim, benden devreyi anlatmamı istediğinde şema olmadan nasıl izah edeceğim nasıl bir yol izledin diye sormayacak mı kontrop edip güç vermeyecek mi ? Elimde şema olmayacak mı bunu merak ediyorum ?
"Şema olacak" deriz şema vermezler, "şema olmayacak" deriz şema verirler. Bunun garantisini nasıl verelim sana?

"Şema olacak" deriz şema vermezler, "şema olmayacak" deriz şema verirler. Bunun garantisini nasıl verelim sana?

Haklısın hocam ondan yana sıkıntı yok ben sadece daha önce sınava girenlerden yardım almak istemiştim :)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri