Elektrik tesisatları ve pano montörlüğü ustalık belgesi

sahin0675

Üye
Herkese merhabalar, iyi forumlar. Anadolu teknik lise görüntü ve ses sistemleri mezunuyum elektrik tesisatları ve pano montörlüğü ustalık belgesi almak için başvuru yaptım denklik istediler kabul gördü e sınava girmeden sadece uygulama sınavına girerek alabiliyormuşum. 28-31 ocak arasında Ankara Ahi Evren mesleki eğitm merkezine gideceğim sınava giriş belgemi ve birkaç evrak almam gerekiyormuş. Benim sorum uygulama sınavı nedir, nasıl yapılır, uygulacakları sınavı söylüyorlar mı, malzeme istiyorlarmış malzeme istediğinde soracağı ve uygulamamızı istediği şey zaten ortaya çıkıyormuş doğru mu ?

Biraz uzun oldu ama lütfen acil cevap bekliyorum. Teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bağış isteyebilirler, yüksek bir meblağ değildir. Bunun dışında, yapılacak uygulama temel düzeyde işlerden ibarettir.

Son düzenleme:
Mesela ne tarz bir uygulama isteyebilir hocam ?

Lamba tamiri, Priz tamiri gibi basit onarım işleri. Yani yine sizin temel bilginizin düzeyinde olan işler.

Yapılacak uygulama o anda da gelişebilir. Siz endişelenmeyin, kurumun amacı meslek edindirmek. Rahat rahat gidin sınavınıza.

oncelıkle ınsallah alırsın belgeyi . gecen ay bende aldım aynı belgeden malzemeyı sen alıyosun bana yıldız ucgen devrersi yaptırmıslardı pano icerisine nizamı bı sekılde ortama bi tane kamera koyup kayıt altına alıyolar insan biraz heycan yapıyo . kamera falan olunca ama hocalarla iş yaparken sohbet et basarılar.

oncelıkle ınsallah alırsın belgeyi . gecen ay bende aldım aynı belgeden malzemeyı sen alıyosun bana yıldız ucgen devrersi yaptırmıslardı pano icerisine nizamı bı sekılde ortama bi tane kamera koyup kayıt altına alıyolar insan biraz heycan yapıyo . kamera falan olunca ama hocalarla iş yaparken sohbet et basarılar.
Hocam öncelikle sağolun. Aldığınız devre malzemesi kaç kw lık motora göre kaç TL tuttu okula mı bıraktınız ?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri