elektrik tesisatı nötr ortak bağlantısı yandı

stajyer96

Üye
QlrYjv.jpg

elektrik tesisatımın nötr birleşim noktası yandı hiç başıma gelmeyen birşey olduğu için size danışmak istedim
forumda yeniyim yardımlarınızı bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
eve taşındığımızda böyleydi elektrik üzerine stajyerlik yapıyorum ve 1 senedir bir problem yaşanmadığı için üstelemedim ne önerirsiniz

Olasılıklar arasında bağlantının gevşekliği nötr iletken kesitinin uygun olmaması en büyük etkenler buata yakın olan nötr kablolarınızı uygun kesitle 2,5mm^ kablolarla değiştirin ana giriş hattınızın 6mm^ kablo olduğundan emin olun

Pano içine Nötr barası - Nötr klemensi çok damarlı kablo varsa pabuçlanarak bağlantının sağlanması gerekir.
Kesit ve sigorta amperajı kontrolü yapın. Aşırı yüklenmeden olsa sigortanın atması gerekirdi gördüğüm kadarıyla gevşek ve izolesiz bağlantı sebep olmuş. Çünkü Yangın çıkış noktası ek yeri !

kablodan ciddi bi yanık kokusu geldiğinde sigorta atmamış kıvılcım anında ana şalter ve mutfağa bağlı sigorta atmış

Son düzenleme:
Kabloda da erime ekyerinden baslamis buda gevsek baglanti oldugunu gosteriyor. Zaten resimden de belli

İşyerlerinde suratlarını habire görmekten ikrah gelen çalışma bakanlığı müfettişleri şurlarıda bir ziyaret etsede rezilliğin dibini görse.......

eve taşındığımızda böyleydi elektrik üzerine stajyerlik yapıyorum ve 1 senedir bir problem yaşanmadığı için üstelemedim ne önerirsiniz

İşyerlerinde suratlarını habire görmekten ikrah gelen çalışma bakanlığı müfettişleri şurlarıda bir ziyaret etsede rezilliğin dibini görse.......

Hiç daha önce bir evi teftişe gelen iş müfettişi gördün mü? (ayrıca bkz: 6631 sayılı kanun kapsamı)

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri