Elektrik sayacı pil değişimi

Ali Sever

Üye
Merhaba. Elektrik sayacında pil göstergesi yanıyor. Bunun pilini nasıl değiştireceğiz acaba?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Teşekkürler. Sayaç zaten ısıtma sistemimizin tükettiği enerjiyi ölçmek için kullanılıyor yani resmi değil... Bu sayaçtan dolayı fatura ödemiyoruz. Bu sayaca giren çıkan faz nötürün elektrik sayacı farklı bir sayaç.

ben bir tane sökmüştüm, gıcık bir pili var, lehimli ama bacaklarını ısıtarak söküyorsunuz, yeriniz nerede bilmiyorum ama elektronik parça satan yerlerde bulabilirsiniz yada nette. yani marketlerde elektrikçilerde bulunmaz

konuya vakıf değilim, hem kaç kişi çöpte bir elektrik sayacı bulup parçalar ki? bana denk geldi söktüm baktım, parçalara ayırdım neyin ne işe yaradığın azcık elektronik bilgimle öğrendim ama pil iyi paraydı çünkü nette bakmıştım

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri