Elektrik projesi hk.

dreawes

Üye
Merhaba ,
Köyde evim olduğu bahçeye un öğütme makinası sistemi kurmayı planlıyorum.(saatlik tüketim 40 kw).
Tereddütlerimin olduğu durumlar var.kurumlara müracaat etmeden önce siz değerli okurların yorumlarını merak ediyorum.eve yakın iki adet direk var.bunlardan biri son direk.digeri orta direk.bu direklerden dağıtım şirketi 40kw bana kullanırız mı? (380 V)
Şuan halihazırda bulunan evimin imar barışı var fakat elektrik projesi yok.elekyrigi aynı avlu içinde 1980 yapıma sahip taş evden kullanıyorum.hic sesimi çıkarmasam dağıtım şirketine. Yeni evimin imar barışı olan yere 380 volt , 10 kw lik bi proje çizip göstersem, fakat enerji kablosunu 4x10 değil de , 4x25 tarzında yapsam tarzında düşüncem var.
Yorumlarını bekliyorum.nasil yapabilirim nasıl yol izleyebilirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Son direkten 40 kw alabilme şansınız yok gi-
bi ! Tedarikci şirkete müracaat etmeniz halin-
de Şebeke takviyesi ! yapılarak ihtiyacınız
karşılanabilir ! Öncelikle,proje çizdirip müra-
caatta bulunmanız halinde,sorularınızın doğ-
ru cevaplarına ulaşırsınız.İhtiyacı düşük gös-
terip idareyi kandıracağım derken,gerilim dü-
şümü nedeniyle hiç çalıştırma imkanınızda
olmayabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128