elektrik projesi(autocad)

Mesaiden sonra 15 dk ilgilenebildim . projeye bak .... Linye çıkışlarına , linye no larına , sembollere dikkat et.
Koridor ve merdivenlerde impuls(darbe) anahtarı kullanabilirsin.

Galeri boşluklarında spot kullanabilirsin.

Binayı İki bölüm olarak düşündüm ... T1 ve T2 diye iki tali tablo gösterdim...

Bütün linyeleri Ana Panodan çıkarsan karmaşa olur.. Kullanım olarakta sağlıklı olmaz..
korkmaz ın dediği gibi AT nin yerleşimi pencere altı ise olmaz...

kardes senin yaptıgının uzerıne ilerledim,projede tali pano istemiyolar,birde resapsiyon gibi olan galeri bölümünde linye hattını geciremedim,nerden gecirebilirim bi baksan,dosya ekte
şimdiden sagol

Ekli dosyalar

• bakanlık aydınlatma soru.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 43
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
etrafı acıksa arkasında duvar yoksa kolon kriş benzeri bir şeyde yoksa hattı yerden çekebilirsin ama bunu proje üzerinde belirtmen lazım

tali panosuz olursa proje çok karışır şu anda gayet anlaşır sen acıklamanı yaptıysan hala aynı şeyi şöylüyorlarsa istedikleri gibi çiz

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu projeyi nerde çiziyorsunuz? Bildiğim kadarı ile istanbul piyasası bu şekilde çiziyor. Hatları bağlıyor ve de tablo ismini belirtip ok ile sadece o kadar.
Bence koridorlarda belli yerlere kapaklı (etanj) tip priz konulmalı, temizlik vs. için. Ayrıca da taplo altında olmalı diye düşünüyorum.
Ben anakra da yım. Ank.da bu şekilde çizilmiyor. Çizim bence cok sade gözükyor.

Arkadaşlar bu projeyi nerde çiziyorsunuz? Bildiğim kadarı ile istanbul piyasası bu şekilde çiziyor. Hatları bağlıyor ve de tablo ismini belirtip ok ile sadece o kadar.
Bence koridorlarda belli yerlere kapaklı (etanj) tip priz konulmalı, temizlik vs. için. Ayrıca da taplo altında olmalı diye düşünüyorum.
Ben anakra da yım. Ank.da bu şekilde çizilmiyor. Çizim bence cok sade gözükyor.

kardes bende ankaradayım fakat gonderdiğim ilk projeyi çizen arap bir mühendis.bende onu biçimlendirmeye çalışıyorum.koridorlara etanj priz koyma fikri için saol.ayrıca bu bina afrikada cibuti ulkesi için bakanlık binası.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri