Elektrik Malzemelerine Dair Öğrenme Metodu ( Projeler)

sergadali

Üye
Selam Arkadaşlar ben Kadir , bundan öncesinde bahsettiğim bir konuya dair ek olarak kendimi nasıl geliştirebileceğimi sormuştum ve bir üye tarafından malzemeyi görmeden anlayamadan seni düdüklerler demişti.Bende buna dair ufak bir beyin fırtınası yaptım ve malzemeleri öğrenmenin ilk yolu malzemelerin nerede kullanıldığına dair fikir almak ve bununla alakalı projeleri incelemek olduğunun kanısına vardım.Çünkü tek tek malzemelere bakıp öğrenmektense bu malzemeler birbirlerini tamamladığı için belirli alanlarda projeleri incelemenin daha sağlıklı olduğunu düşündüm.Sizden ricam basit ya da orta düzey ilgilendiğiniz elektrik panosu olur , kompanzasyon pano projesi olur bu gibi ya da transformatörlerin projesi olur örnek dahilinde sunabileceğiniz projeleri paylaşırsanız memnun olurum.Bir kardeşiniz olarak bu sektörde faydalı hizmet vermek istiyorum bundan dolayı fikir alışverişleri olsun düşünceleriniz olsun benim için önemlidir.Teşekkür ederim hayırlı haftalar dilerim...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
*inşaallah öğrenme isteğinizi ve heyecanınızı kaybetmeyin ,

* önce elektrik elektronik sembollerini tanıyın , google

Son düzenleme:
Bunun ile ilgili size megep yayınlarını önerebilirim. İnternette çok fazla web sayfası var ama bunlar kafa karışıklığına sebep verebilir. Size megep yayınlarını okumanızı öneririm. Çünkü elektrik gibi can ve mal kaybına neden olacak konularda kullandığınız elemanların iç yapısını çok iyi bilmeniz gerekir. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.

Bunun ile ilgili size megep yayınlarını önerebilirim. İnternette çok fazla web sayfası var ama bunlar kafa karışıklığına sebep verebilir. Size megep yayınlarını okumanızı öneririm. Çünkü elektrik gibi can ve mal kaybına neden olacak konularda kullandığınız elemanların iç yapısını çok iyi bilmeniz gerekir. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.
Teşekkürler hocam. Bahsettiğiniz yayın web adresi https://megep.meb.gov.tr/ sanırım.İlgi ve alakanız için teşekkür ederim yeniden...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri