Elektrik panosundan gelen ses

alkan38

Üye
Arkadaşlar binanın kalorifer tesisatının bağlı olduğu sigorta kutusundan çok ses geliyor. Duvara monte edilmiş olduğu için üst kat daireye de uğultu şeklinde gidiyor. Bu ses normal mi yoksa bir usta çağırıp sesi kesebilir miyiz? Videosunu yükleyemediğim için fotoğraf paylaşıyorum. Video yükleyebilsem ses de duyulmuş olurdu.
Screenshot_20210205-135049.png
Screenshot_20210205-135049.png

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba.
Sigorta, kontaktör vs bütün bağlantılar kontrol edilmeli.
Gevşeklik yada sıkılmayan boş vida varmı.
Kontaktör bobinleri kontrol edilebilir.
Kontaktör ler çekili konumda biraz ses yapar.
Aşırı derecede rahatsız edici bir ses varsa pano yeniden düzenlenip değişmesi gereken eleman varsa değişebilir.
Alanında uzman bir elektrikçiden yardım almanızı tavsiye ederim.

Merhabalar,

Aslında videoyu yükleyebilsen, duyulacak olan sesten sigortalardan mı yoksa kontaktörlerden mi ses olduğu anlaşılabilir.

Bu konuda bilgi sahibi iyi bir elektrikçiye gösterirseniz. Arızayı tespit edecektir.

iyi günler.

Merhabalar,

Aslında videoyu yükleyebilsen, duyulacak olan sesten sigortalardan mı yoksa kontaktörlerden mi ses olduğu anlaşılabilir.

Bu konuda bilgi sahibi iyi bir elektrikçiye gösterirseniz. Arızayı tespit edecektir.

iyi günler.
Video dosyası yüklemeye site izin vermedi. Rar dosyasına çevirdim boyut büyük diye kabul etmedi.

Ses videoda az çıkmış sayılır aslında biraz daha yüksek ve bulunduğu yerde yankiyla birlikte daha da artiyor

Ses kontaktörlerden geliyor. Tipik 50 herz sesi. Panoda trafo varsa ondan da geliyor olabilir. Kontaktörlerin mekanik aksamlarındaki civataları plastikleri kontrol edin. Gevşeyen bozulan varsa çaresine bakın. Kontaktörlerin panoya olan bağlantılarını kontrol edin.

Ses kontaktörlerden geliyor. Tipik 50 herz sesi. Panoda trafo varsa ondan da geliyor olabilir. Kontaktörlerin mekanik aksamlarındaki civataları plastikleri kontrol edin. Gevşeyen bozulan varsa çaresine bakın. Kontaktörlerin panoya olan bağlantılarını kontrol edin.
Yani bu sesin normalde olmaması gerekiyor doğru mu anladım. Bina yönetimi yan apartmanda da aynı sesin olduğunu ve pompalar elektriği çok çektiği için böyle çalıştığını düşünüyor. Ben de arıza vardır elektrikçi çağıralım dedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri