Elektrik kesintisinde alarm olusturma

ufuk6767

Üye
Herkeze iyi çalışmalar s71200 de faz koruma kullanarak elektirik kesildigi anda alaram olusturmak istiyorum bu konuda bilgisi olan varmi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
faz koruma rölesinin kontak uçlarından 24 v geçirip plc ye input olarak tanımlayabilirsiniz.. fazlardan biri de gitse plc input girişi lojik konumu 0 olacaktır.. alarmı aktif edebilirsiniz.

kardes ama benım plc minde sinyali kesılıyor benım ıstedıgım elektırık kesıntısı oldugunda mesela i0.0 sınyalı kesıldıgınde tekrar elektırık geldıgınde baslama esnasında i0.0 aktıf olmasını ıstıyorum ve buna baglı olarak alarm olusturacam
yanı bunu yukselen kenarla falan yapılabılır dıye dusunuyorum varmı baska onerınız

Merhabalar,
Bunun için PLC içinde Clock Bit'lerini kullabilirsin.
First Scan Bit adlı bit PLC ilk enejilendiği anda 1 cycle için on olur, sonra hep off'tur.
Yani First Scan Bit'tte yükselen kenar tespit edersen, bilki enerji kesilmesi olmuştur.
Ben bu şekilde çözmüştüm

Merhabalar,
Bunun için PLC içinde Clock Bit'lerini kullabilirsin.
First Scan Bit adlı bit PLC ilk enejilendiği anda 1 cycle için on olur, sonra hep off'tur.
Yani First Scan Bit'tte yükselen kenar tespit edersen, bilki enerji kesilmesi olmuştur.
Ben bu şekilde çözmüştüm
kardesım ufak bır ornek atman mumkunmu acaba cok memnun olurum

bu videodaki gibi clock bitlerini aktif ettinizmi ?

Ek olarak gönderdiğiniz resimdeki p_trig'i(ilk satırdaki) kaldırabilirmisiniz?

bu videodaki gibi clock bitlerini aktif ettinizmi ?

Ek olarak gönderdiğiniz resimdeki p_trig'i(ilk satırdaki) kaldırabilirmisiniz?
Aktif yaptim ama bu sekil degil ama p_tring kaldirdim denedim olmadi malesef

Clock bitlerini aktif ettiğinizi test etmek adına m0.5'i watch table'dan gözlermisiniz.
saniyede 1 defa 1-0 değişmesi gerekir. Öyle değilse videodaki gibi aktif ediniz

Sadece kumanda ve plc sistemini ayakta tutacak bir adet online UPS koyarsanız işiniz daha kolaylaşır

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri