arkadaşlar ben bir güvenlik sistemi yaptım ama ben bunun elektrik gittiği anda akü ile beslemek istiyorum elektrikler varken de akünün şarj olması lazım bana bunun devre şemasını verirseniz geri kalan tüm çizimleri ben yapabilirim devrem 2 amper 12 volt çekiyor ne kadar akü almalıyım kaç watt trafo kullanmalıyım yardımlarınızı beklerim

12v-7a-aku-sarj-devresi-lm317-charge-battery-circuit-1.jpg12v-7a-aku-sarj-devresi-lm317-charge-battery-circuit-2.jpg12v-7a-aku-sarj-devresi-lm317-charge-battery-circuit-3.jpg
bu devreyi yapıp kullanabilirsin.12 volt 7 amper aküyü ve kullanmak istediğin sistemi paralel bağladığında sistemin aküden besleniyor bu arada şarj devreside 10/1 değerinde akımla akünü şarj eder sürekli elektrikte kalmasında bir sakıncada olmaz

yani bu şarj devresinin çıkışına akü akünün çıkışınada devreyimi bağlayım ve 19 volt dc yazıyor 12 volt yapsam sorun çıkartırmı yoksa illa 19 voltmu kullanayım

Moderatör tarafında düzenlendi:
birde bu devrenin çıkışına elektrik gidip gelmesini hissettirmemek için batarya yazan çıkışa 3000 uf kondansatör kondansatör koyuyummu ve kac uf değerinde kondansatör koyuyum

güç kaynağının aküsünden direk olarak alarmın içindeki bataryayı söküp direk oraya bağlasam. elektrik kesilinde güç kaynağının aküsünden çalışsa sağlıklı olurmu acaba.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri