Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Herkese merhabalar. Elektrik elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bir aksilik olmaz ise temmuz gibi mezun olacağım.
Mezuniyet de yaklaşınca alan seçimi konusunda kafam karışmaya başladı. Öğrenciliğimde iç tesisat projelendirmesi üzerine 2-3 sene piyasada çalışmıştım. Onun dışında kontrol sistemleri, gömülü sistemler ve elektrik dağıtımı ilgimi çekiyor, ancak bir türlü hangisinden yürüyeceğime karar veremiyorum. Tavsiyeleriniz benim için çok kıymetli.

Mühendislik eğitiminde maalesef tıpçılar gibi tüm branşlarda staj ve uygulamalı eğitim görmüyoruz. Bence en büyük eksiğimiz bu. Bir imkanım olsa mühendislik eğitimi uygulamasını da bu şekilde yaparım.
Neyse konumuza dönelim. Öğrendiğiniz dallar güzel. Bazen iş imkanlarına göre şekillenmek gerekiyor. Elektronik ve haberleşme ağırlıklı bir eğitim aldım. Şimdi elektrik ağırlıklı çalışıyorum. Ya da piyasada tam tersi olan meslektaşlarımı da gördüm.
Mühendis her şeyi bilen değil öğrenilmesi gerekeni en kısa sürede öğrenen, öğrenmeye açık kişi olmalıdır.
Elektrik konusunda kendinizi geliştirirsiniz, bir otomasyon firmasından iş teklifi gelir başka alana yönlenmiş olursunuz.
Tavsiyem ilgi alanlarınızla ilgili detayları öğrenmeye devam edin.

merhaba dostum bende seninle beraber bu sene mezun olacağım pandemi süresince çevre ve bilgi dağarcığımı genişletmek adına birkaç firmada gönüllü staj yaptım ancak hayal ettiğim ile karşılaştıklarım arasında çok fark oldu mühendislikten beklentilerin ne bilmiyorum ama sanırım gerçekten işe girip tecrübe etmeden anlamak pek mümkün olmuyor nacizane tavsiyem şuan boştaysan ve imkanın varsa bir iki yere gidip gönüllü staj yaparak o sektörde çalışan mühendisleri gözlemlemek olur sağlıklı günler

merhaba herkese üniversite1. sınıfım bölümüm elektronik haberleşme , ve bir proje ödevim zaman rölesi ısısde çalıştırdım borda kurdum devre çalışıyorsdu sunumdan yarım saat önce tekrar deniyim dedim bi anda led yanmamaya başladı.Çok kez söküp tekrar devreyi kurdum şuan çalışmıyor nerde yanlış olduğunuda bulamıyorum,yardım eder misiniz?
#elektronikmühendisi

merhaba herkese üniversite1. sınıfım bölümüm elektronik haberleşme , ve bir proje ödevim zaman rölesi ısısde çalıştırdım borda kurdum devre çalışıyorsdu sunumdan yarım saat önce tekrar deniyim dedim bi anda led yanmamaya başladı.Çok kez söküp tekrar devreyi kurdum şuan çalışmıyor nerde yanlış olduğunuda bulamıyorum,yardım eder misiniz?
#elektronikmühendisi
Önce sakin olmaya çalış. Devren çalışırken çalışmamaya başladıysa; mutlaka bortta bir yada bir kaç yerde temassızlık var demektir. Kolaylıklar..

Bu arada bordum mu bozuldu acaba dedim,çünkü çalışan devreydi,şimdi bir led bir direnç denedim bir de buton,led yine yanmadı butona basınca.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri