Elektrik-Elektronik Mühendisliği

  • Konbuyu başlatan bravengineer
  • Başlangıç tarihi
Katılım
29 Ocak 2017
Mesajlar
3
Puanları
3
Yaş
22
Herkese merhabalar. Elektrik elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bir aksilik olmaz ise temmuz gibi mezun olacağım.
Mezuniyet de yaklaşınca alan seçimi konusunda kafam karışmaya başladı. Öğrenciliğimde iç tesisat projelendirmesi üzerine 2-3 sene piyasada çalışmıştım. Onun dışında kontrol sistemleri, gömülü sistemler ve elektrik dağıtımı ilgimi çekiyor, ancak bir türlü hangisinden yürüyeceğime karar veremiyorum. Tavsiyeleriniz benim için çok kıymetli.
 

mustatr

Üye
Katılım
3 Nis 2019
Mesajlar
136
Puanları
18
Yaş
29
Konum
Bursa
Mühendislik eğitiminde maalesef tıpçılar gibi tüm branşlarda staj ve uygulamalı eğitim görmüyoruz. Bence en büyük eksiğimiz bu. Bir imkanım olsa mühendislik eğitimi uygulamasını da bu şekilde yaparım.
Neyse konumuza dönelim. Öğrendiğiniz dallar güzel. Bazen iş imkanlarına göre şekillenmek gerekiyor. Elektronik ve haberleşme ağırlıklı bir eğitim aldım. Şimdi elektrik ağırlıklı çalışıyorum. Ya da piyasada tam tersi olan meslektaşlarımı da gördüm.
Mühendis her şeyi bilen değil öğrenilmesi gerekeni en kısa sürede öğrenen, öğrenmeye açık kişi olmalıdır.
Elektrik konusunda kendinizi geliştirirsiniz, bir otomasyon firmasından iş teklifi gelir başka alana yönlenmiş olursunuz.
Tavsiyem ilgi alanlarınızla ilgili detayları öğrenmeye devam edin.
 

Onur BOZ1

Üye
Katılım
1 Nis 2021
Mesajlar
7
Puanları
3
Yaş
22
Konum
Kocaeli
merhaba dostum bende seninle beraber bu sene mezun olacağım pandemi süresince çevre ve bilgi dağarcığımı genişletmek adına birkaç firmada gönüllü staj yaptım ancak hayal ettiğim ile karşılaştıklarım arasında çok fark oldu mühendislikten beklentilerin ne bilmiyorum ama sanırım gerçekten işe girip tecrübe etmeden anlamak pek mümkün olmuyor nacizane tavsiyem şuan boştaysan ve imkanın varsa bir iki yere gidip gönüllü staj yaparak o sektörde çalışan mühendisleri gözlemlemek olur sağlıklı günler
 

Benzer Konular

Forum istatistikleri

Konular
116,053
Mesajlar
817,514
Kullanıcılar
423,736
Son üye
asd123332

Yeni konular

Üst